Субота, 27 Квітня, 2024

ТСН, GrandPersona та обшуки податківцями: чим запам’яталася луцька IT-компанія Ideil

Компанія Ideil у Луцьку за тривалий час роботи отримала чималу кількість позитивних відгуків від клієнтів. Учасників команди містяни називають справжніми професіоналами своєї справи. Лучани отримують якісний результат за підсумками своїх звернень до IT-фахівців. Все ж не завжди у компанії було спокійно, а ситуація з обушками податківцями у 2017 році викликала чимало запитань з боку суспільства, які виявилися безпідставними, пише lutsk-future.com.ua.

Створення організації 

ІТ-галузь в Україні на початку XXI століття почала стрімко розвиватися. Ideil з’явився наприкінці 2005 року. Діяльність – розробка сайтів для ЗМІ й реалізація e-commerce рішень. Фахівці також створюють веб-орієнтоване програмне забезпечення. 

Засновник компанії Вадим Махомед захоплювався програмуванням та комп’ютерами. Він навчався в університеті, де отримав необхідні знання на математичному факультеті за спеціальністю прикладна математика. На четвертому курсі він взяв участь у співбесіді в одну з луцьких ІТ-компаній, Soft Format. Тижневі навчання допомогли програмісту дізнатися подробиці роботи у профільних компаніях, що згодом допомогло у створення власного бізнесу.

Вадим дізнався як працює компанія, отримав відповідні навички щодо користування технологіями. Згодом його запросили на роботу. Після звільнення з Soft Format фахівець почав цікавитися фрілансом. Поступово об’єм робіт був дуже значний, тому сам вже Вадим не міг впоратися. Розпочалася робота з колегами, що й вплинуло на подальший розвиток. У 2017 році у компанії вже працювали 20 людей.  

Проєкти

Ideil за час свого існування зумів створити велику кількість проєктів. Команда пишається, коли замовник отримує користь від їхньої діяльності. Це спонукує до ще ефективнішої реалізації ініціатив.  

Одна з найбільших робіт – сайт ТСН. Новий ресурс було запущено 17 січня 2017 року. Проєкт є одним із найбільш популярних в Україні.   

Фахівці компанії наголошують, що випустити проєкт на міжнародний ринок досить непросто, оскільки на це є певні причини. Конкуренція у даному напрямку серйозна, багато компаній з різних країн борються за найкращі замовлення між собою.

Мобільний додаток для доставки їжі GrandPersona

Запам’яталася багатьом й унікальна розробка команди –  мобільний додаток для доставки їжі. Власники iPhone отримали можливість замовляти продукт будь-де.

Згодом лучани, які полюбляють бувати у піцеріях, змогли за допомогою додатка замовити доставку піци, закусок, салатів, напоїв з десертами та основних страв. 

Додаток виконує для цього усю роботу. У ньому присутні відповідні функції, а також доступний увесь асортимент для відповідного замовлення у популярних закладах.  У тому разі, якщо користувач замовив їжу один раз – далі замовлення можна потворити в один клік. Не є проблемою доставка й у кілька адрес. У своєму профайлі можете їх ввести та обирати на етапі замовлення. При перевстановленні додатку — ваші дані синхронізовуються через iCloud”. 

Обшуки 

За роки діяльності у ІТ-компанії Ideil були не тільки позитивні моменти. У березня 2017 року співробітники податкової міліції з Херсону провели обшуки у приміщеннях організації.

Адвокат Богдан Ульчак, який представляв інтереси компанії, наголошував, що дійсно правоохоронці продемонстрували присутнім відповідний дозвіл на проведення обшуків в будівлі по вулиці Словацького, 30. Саме у цій споруді Ideil й здійснює свою діяльність. Громадян обурив той факт, що працівники податкової міліції намагалися пройти до приміщення у супроводі невідомих осіб та організувати обшуки.

Юрист у коментарів журналістам зазначав, що в ухвалі судової інстанції йдеться стосовно дозволу для проведення дій у приміщеннях ТзОВ “Форвард 15”. Організація здійснює діяльність в будівлі за тією ж адресою, що й IT-компанія. Жодних законних підстав для обшуків не було, тому рішення викликало відповідний резонанс.

Представники податкової міліції не мали наміру допускати керівника компанії Вадима Махомеда та інших працівників до робочих місць. Вони посилалися на розпорядження, яке отримали від слідчого. Згодом сам слідчий відреагував на вимоги Богдана Ульчака та дозволив впустити адвоката та директора компанії.

Дії співробітників згодом обговорював чи не весь Луцьк. З’ясувалося, що податківці переплутали назви компаній. У їхній документації була назва компанії “Ідеал”. Саме так співробітники державної структури чомусь прочитали “Ідейл”.

У офісах та комп’ютерних мережах компанії жодних згадок щодо будь-якої суміжної інформації, яка б стосувалася кримінального провадження чи ухвали, згідно з яким здійснювались слідчі дії, так і не зафіксували. Про це склали відповідний протокол обшуку. 

У IT-компанії обурилися діями представників правоохоронних органів. Фахівці заявили, що внаслідок таких дій було зірвано робочий процес. Партнери та клієнти також висловили своє незадоволення. Представники Ideil отримали пояснення, висвітлення відповідних подій, нікому непотрібний піар та досвід пережитого обшуку, свавілля фіскальних органів та вакханалії правоохоронних структур.

В організації не оголосили це тиском, але назвали очевидним прикладом того, як в Україні не захищені права людей. У будь-який момент громадяни можуть бути атаковані, тому варто стежити за такими порушеннями. 

Наступного ранку працівники фірми вийшли на роботу, але виявили зникнення невеликої суми грошей та двох кілограмів кави. Невідомо, чи зникнення відбулося під час обшуків.    

Значення у IT-кластері 

Міська влада Луцька вважає, що місто має усі можливості для того, щоб стати одним із ІТ-хабів західної України. У головному місті Волині можна виділити достатньо компаній, які здатні реалізувати стратегії розвитку. Серед них – Ideil, DevBranch, CoreValue Ukraine, Ukr-Media, Smile, InternetDevels, ARTEFACT.St, SoftWest Group, WebMaestro. Також підприємці, які працюють за контрактами та сплачують значні податки до бюджету міста.

Поступово галузь розвивається. Для прикладу, у 2014 році у IT-секторі кількість працівник збільшилася з 576 до 1448. Луцьк, Володимир, Ковель та Нововолинськ виявилися одним із найбільш прогресивних у цьому напрямку. Саме у цих містах зареєстрована найбільша кількість юридичних та фізичних осіб. Вони надають послуги з комп’ютерного програмування, консультування з питань інформатизації, діяльності з керування комп’ютерним устаткуванням, відповідної обробки даних, розміщення інформації на веб-вузлах та інше. 

У компанії Ideil вважають,що ІТ-галузь немає таких обмежень, як, наприклад, аграрний бізнес. Всі “айтішники” мають однаковий доступ до технологій, тому що є інтернет. Представники успішної організації зазначають, що ІТ-галузь немає таких обмежень, як, наприклад, аграрний бізнес. Всі “айтішники” мають однаковий доступ до технологій, тому що є інтернет. Це суттєво збільшує можливості для реалізації конкретним фахівцем.

Як зазначають фахівці, певні інфраструктурні програмні рішення все ж потрібні, оскільки вони покращують розробку складних систем. Програмування для iOS потребує вивчення Swift (мова програмування, створена компанією Apple для розробників iOS й OS X. Це дозволить розвиватися й на міжнародному ринку. IT-сектор немає перепон, тому все залежить від знань людини, яка вирішила у цій галузі реалізувати свій потенціал.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.