Неділя, 8 Вересня, 2024

Чому одна з центральних площ Луцька має назву Київський майдан?

Одна з головних площ Луцька має назву однойменної площі, що розташована у столиці України, пише сайт lutsk-future.com.ua. Місцеві мешканці звикли до назви Київський майдан, а гостям міста варто пояснити цей момент.

Відстань від Луцька до Києва становить близько 400 км. Шлях на автомобілі складає майже 6 годин. Виникає логічне запитання: як опинився Київський майдан у Луцьку та чи немає тут помилки.

Екскурс в історію

На початку XX століття, коли ще й близько не було й мови про розбудову площі, у цій локації розташовувалось село з дивовижною назвою — Дворець. Згодом його приєднали до Луцька, а мешканцям дозволили залишитися селянами. З’єднання відбулось природно для населення, адже на той момент ще не були встановлені точні межі міста. Їх встановив у 1937 році уряд Польської Республіки.

Територія Луцька розширилась, і з’явилися нові можливості для будівництва та розвитку. Виникла ідея створення головного майдану міста та зведення будинку рад.

Будівництво почали на розвилці двох давніх вулиць: Дубнівської, яка проходила через село Дворець, та Рівненської. Місцевість розчистили, старе кладовище знесли та поступово почалась розбудова міста на схід.

Згодом площа поповнювалась новими будівлями та пам’ятниками. Тут поставили монументи Богдану Хмельницькому, Чкалову та Робітнику й колгоспниці. Під час радянської окупації на площі звели кінотеатр “Комсомолець”. Саме його згадували мешканці у розмовах, коли домовлялись про місце зустрічі. Він слугував орієнтиром на місцевості.

Після проголошення незалежності України пам’ятники та кінотеатр знесли, а на його місці так нічого не побудували.

Згодом площа Київський майдан розбудовувалась новими державними спорудами та багатоповерхівками. Створення нового району міста спонукало до розвитку інфраструктури у цьому напрямку та відкриттю малого й середнього бізнесу.

Площа Київський майдан сьогодні

На головній площі Луцька розташовано кілька значущих будівель. Тут закріпилась:

  1. Волинська обласна державна адміністрація. Після 24 лютого 2022 року вона виконує повноваження військової адміністрації.
  2. Державна податкова адміністрація у Волинській області.
  3. Пам’ятник борцям за волю та незалежність України.

На площі височить державний прапор, який здіймається на флагштоці висотою 50 метрів. Він єдиний такого плану на Волині та видніється з багатьох куточків Луцька. Гарна транспортна розв’язка спонукає до розвитку бізнесу. На площі розташовані супермаркети, кафе, поліклініка, магазини та навчальні заклади.

Транспортна розв’язка

Площа Київський майдан розташована на розвилці двох основних вулиць, які зіграли важливу роль в історії Луцька. Це вул. Дубнівська та Рівненська. Вони ведуть до Києва, і слугують орієнтиром. Всі, хто в’їжджає у місто, або виїжджає з нього, користуються саме цими дорогами. Так і народилась назва Київський майдан.

До площі з міста веде одна з центральних доріг Луцька, проспект Волі. Він має довжину понад два кілометри й сполучає Київський майдан та Театральну площу. Проспектом до площі можна дістатися не тільки автомобілем, а й громадським транспортом: автобусами та тролейбусами.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.