Житель Волині Богдан Івашко створив новий додаток для DDoS-атак на російські сайти. Технологію не тільки оцінили в Україні. Європейські ЗМІ почали активно обговорювати та спостерігати за результатами діяльності фахівця IT-галузі. У французькій газеті Le Monde волинянину посвятили окремий матеріал, пише lutsk-future.com.ua.
Війна, як причина до активних дій
Богдан Івашко написав програму Death by a 1000 needles (“Смерть від тисячі голок”). Це словосполучення чітко передає сутність DDos-атак. Величезна кількість зовнішніх запитів є основою у процесі нападу на комп’ютерну систему. Внаслідок цього устаткування, яке було атаковане, не здатне взагалі відповісти користувачам. Саме за цієї причини також спостерігається й низька швидкість відповіді. Це фактично створює ресурс недоступним для інших. IT-армія України взяла на озброєння нову технологію.
Програміст пригадав початок війни. Богдан проживав у відносно безпечному регіоні країни, адже Волинь не межує з державою російських загарбників, а з території Білорусі вони вдертися не наважилися. Ковельчанина бентежило те, що інші українці страждають, а він живе у нормальних умовах. За кілька днів роздумів фахівець вирішив діяти. Богдан відкинув шок та тривогу, почав діяти продуктивно.
Хлопець звернув увагу, що люди активно займаються DDos-атаками. Реалізація ініціативи відбувалася за допомогою соцмережі. Для цього варто було за ними стежити й виконувати певні інструкції. Згодом Івашко вирішив написати програму, яка автоматично братиме необхідну інформацію з серверів. Саме на них атаки й будуть спрямовані. Відповідно тепер цей процес дозволив користувачу запустити атаку у декілька кліків застосунок.
Застосунок Death by a 1000 needles
Богдан зізнався у розмові з журналістами, що ідея створити такий інструмент йому не належить. Запит на цю програму вже був, а йому лише залишалося успішно реалізувати ініціативу.
Згодом Death by a 1000 needles стала доволі популярною. Представники IT-галузі згодом зв’язалися з волинянином. Вони почали звертатися з проханням додати певний функціонал, а згодом опублікували програму з інструкціями вже на своїх сайтах.
Кожен українець, який має доступ до комп’ютера може долучитися до атак на сайти російських загарбників. Навіть батько нашого героя Степан Михайлович також вирішив використовувати додаток сина, хоча ніякого досвіду не мав. Чоловік розповів, що Богдан ще в школі багато часу надавав саме програмуванню. На другому курсі Київського політехнічному інституті імені Ігоря Сікорського він отримав роботу. Йому запропонували працювати у всесвітньо відомій корпорації комп’ютерних ігор Ubisoft.
Усі охочі можуть приєднатися до DDoS-атак на сайти РФ. На кіберфронті українці віддають свій обов’язок перед батьківщиною.
Для боротьби потрібно пройти доволі простий процес. Для цього варто запустити лише один додаток на техніці з Windows, MacOS, Linux. “Голки” – це інструмент для колективної DDoS атаки, який зможе запустити фактично будь-хто. Функціонал дозволяє концентрувати певну потужність атак типу DDoS на ключових цілях. Це завдає відповідної шкоди. Для приєднання до атаки варто завантажити останню версію утиліти db1000n з репозиторію на GitHub. Потрібно встановити версію до своєї операційної системи. За можливості також варто завантажити VPN і встановити регіон “Росія”. У жодному разі не варто використовувати Україну як VPN-локацію. Будь-яка інша країна або місце розташування VPN для цього згодиться, окрім нашої держави.
Після розробки французька газета Le Monde присвітила Івашку матеріал. Журналісти відзначили як ковельчанин зумів досягти успіху та оцінили боротьбу українців проти російських загарбників.
Згодом Богдан почав займатися питаннями кібербезпеки. З його слів, у мирний час його програма може стати в пригоді для того, щоб перевіряти відповідний рівень стійкості комп’ютерних систем до DDoS-атак.