П’ятниця, 26 Квітня, 2024

Для фрезерування та друку: як лучанин у 18 років розробив 3D-верстат на конкурс стартапів у Кремнієвій долині

Олександр Левак – ще один відомий представник когорти юних винахідників Луцька. Під час вивчення основ обчислювальної техніки та інформатики у КПІ імені Ігоря Сікорського студент зумів створити унікальний верстат. Волинянин досяг результату у своїй професійній діяльності у 18 років, пише lutsk-future.com.ua.

Навчання    

Для Олександра навчання у школі було доволі простим, аніж у виші. Він звик долати труднощі та перешкоди. Попри складну навчальну програму лучанин не залишав роботу над власним проєктом. Згодом успіх прийшов, оскільки юнак став одним із найвідоміших молодих розробників України. 

Волинянин свою діяльність почав ще у гуртку робототехніки, а згодом й навчався у школі знанням. Вивчення ним робототехніки тривало й в університеті при Малій академії наук. 

У різних програмах з 3D-моделювання хлопець почав дізнаватися інформацію ще у 9 класі. На завершальному шкільному етапі вже взявся за більш серйозну роботу. На відповідних конкурсах Олександр виборював призові місця. Успішний виступ в у конкурс від МАН «Майбутнє України». У ньому він здобув перше місце, а також захистив наукову роботу.

Процес розробки 

Вчителем хлопця був Віктор Сичук. Він намагався не надто допомагати своєму учневі, оскільки лише скеровував роботу винахідника аби той зумів продемонструвати результат. Згодом Олександр представив свій витвір. 

Нова установка стала поєднання трьох апаратів. У ній вбудований лазерний гравер та 3D-принтер, за допомогою якого є можливість друкувати деталі з пластику, а також мультифункціонального верстата для відповідної обробки м’яких матеріалів, зокрема й фанери.

Установку лучанин успішно протестував. Результати 3D-друку і фрезерування виявилися позитивними. Недоліки в точності обробки та друку все ж були, але Олександр їх допрацював.

У виші хлопець у той час же розпочав роботу над другою версією. Верстат готовий до застосування він переніс до дому. Тестування тривало й надалі. Юний винахідник дав відповідну оцінку своїй роботі.

Установку у лабораторіях прототипізації можна успішно застосовувати. Для роботи у сферах, де застосовують фрезерні верстати та 3D-принтери, апарат підходить. Завдяки йому відбувається суттєва економія площі у робочому приміщенні. Для використання не потрібна значна кількість обрізного приладдя. На цьому верстаті можна успішно фрезерувати, і виконувати 3D-друк. Так волинський фахівець винайшов установку у 18 років.

Міжнародне визнання 

Розробку Олександра Левака оцінили у світі. Згодом його запросили до США взяти участь у конкурсу стартапів Startup world cuр у відому Кремнієву долину.

Мала академія в Києві з наявним UF-інкубатором почала займатися просуванням стартапів. Фахівці почали пошуки спонсорів, які зацікавлені в інвестиціях. Подорож до США відтермінували у зв’язку з карантином, який запровадили на території країни через поширення коронавірусної інфекції COVID-19.

Українські інвестори не надто цікавилися інноваційною розробкою. Іноземні компанії все ж інтерес проявили. Сам волинянин сподівається, що вітчизняні організації у майбутньому будуть більше уваги приділяти новим технологіям, які здатні змінити світ.   

Олександр Левак цікавиться не тільки науковою роботою. Він любить спорт та грає у футбол. На особисте життя та спілкування з друзями у нього майже немає. Просто сидіти, склавши руки, юнак не може, але вважає, що варто досягти результат в улюбленій справі. Юний винахідник надалі намагатиметься використати свій потенціал, що й принесе користь для Волині. Лучанин вважає себе розвиненою особистістю та успішною людиною, намагається брати від життя максимум.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.