Луцьк усі знають як історичний та туристичний центр. Водночас місто має можливості для розвитку ІТ-сектору, але зрушень у цьому питанні не відбувається. Головний населений пункт Волині потребує інноваційних підходів, пише lutsk-future.com.ua.
Мета ІТ-кластеру
ІТ-компанії міста на початку 2015 року створили кластер. Так з’явилося об’єднання різних організацій. Їхня мета – середовища професіоналів, а також привабливості міста для бізнесу у напрямку інформаційних технологій.
На початковому етапі кластер сприйняли з певною недовірою. Представники галузі згодом зрозуміли, наскільки важливо об’єднуватися, популяризувати професію та спільно реагувати на проблеми.
Поступово до Асоціації “Луцький ІТ-кластер” увійшли дев’ять компаній. Вони реалізують питання розробки, підтримки та просування інтернет-ресурсів, а також намагаються створити відповідне програмне забезпечення та мобільні додатки тощо.
Об’єднати учасників ринку в кінцевому підсумку так і не вдалося. Ініціатори заручилися підтримкою депутатів Луцької міської ради. Кластер не зумів налагодити ефективну роботу.
Експерти вважають, що реалізація ініціативи дозволила б розвивати кластер. Відповідні заходи впливають й на українську економіку, адже подібні ІТ-локації успішно напрацювання багатьох профільних корпорацій. На території великих міст вже тривалий час отримують значні кошти від популяризації цієї ідеї. Водночас такі обласні центри як Луцьк не можуть навіть й мінімально зрушити з місця у цьому питанні.
Обмеженні можливості
Самі керівники компаній та фахівці позитивно відреагували на намір реалізації ініціативи. Все ж вони наголосили тому, що варто більш виважено підійти до цього питання, адже є труднощі.
Одна з проблем Луцька – відсутність консолідованої ІТ-спільноти. Для порівняння на території Львова щороку вдається організовувати кілька значних заходів: майстер-класи, багатотисячні конференції та зустрічі для обміну професійними навичками і досвідом.
У Луцьку такі плани не надто ефективно реалізуються. Доприкладу місцеві програмісти у 2016 році за три місяці зібралися лише одного разу – на IT Day Lutsk.
Значна частина представників ІТ-сфери вважає, що варто розвивати галузь. Це перспективний напрямок, але для програмістів можливості у місті обмежені. Представники компаній прагнуть спільно вирішити питаня створення ІТ-середовища на Волині.
Обмін навичками та знаннями сприяє розвитку кластеру. Існують випадки, коли лучани програмісти самостійно їздять до інших українських міст аби отримати досвід.
Відсутність інфраструктури та уваги місцевої влади
Фахівці з Луцька нарікають, що у місті немає необхідною інфраструктури для розвитку спеціалізованих центрів. Створення центрів, кворігінв, а також заходів, де фахівці збираються для обміну думок – необхідність для міста. У певній мірі такі функції можуть виконувати міські бібліотеки. Переобладнання їх у навчальні центри дозволяє організувати навчання для охочих побудувати кар’єру у цій галузі.
На території міста таких середовищ немає. Рішення залежать від міської влади, але чиновники не ухвалюють проривних ініціатив. Для порівняння, у Львові дуже значна кількість місць, де фахівці можуть обговорювати ініціативи щодо розвитку галузей. Це дозволяє отримати досвід для професійного розвитку.
Представники галузі все ж сподіваються, що увага з боку місцевої влади все ж допоможе реалізувати створення ІТ-центру. У Міськраді у відповідь нарікають на відсутність кваліфікованих кадрів, тому й виникає замкнуте коло, яке ще потрібно розв’язати.