Субота, 27 Квітня, 2024

Луцькі підземелля та Окольний замок — чому їх варто відвідати?

В історичному центрі Луцька розташовані підземні споруди. Це підвали й підземелля, що знаходяться під єзуїтським колегіумом, кафедральним костелом та іншими стародавніми будівлями. Для міста вони мають величезне значення, пише сайт lutsk-future.com.ua.

  1. Збереження історії та традицій, про що розповідають спеціальні зали, в яких зберігали продукти, ув’язнювали злочинців та ховались від ворогів.
  2. Підтримка таємничості й загадковості, чим обумовлюється безліч легенд та переказів, якими обросли підземелля протягом століть.
  3. Дослідження нових ходів, що дозволяє краще зрозуміти історію та звичаї нашого народу в певний проміжок часу.

Підземелля є частиною історії Луцька. Вони продовжують приваблювати туристів та дослідників, спонукають відкривати цікаві подробиці з нашої історії та народжувати нові легенди.

У 2023 році відкрився для відвідувачів новий музейний простір з дивовижною назвою Окольний замок. Він включає відреставровані пам’ятки архітектури: монастир єзуїтів з підземеллями, фрагмент оборонного муру та вежу князів Чорторийських. За площею становить близько 700 квадратних метрів.

Що відомо про нові підземелля Луцького замку

У травні 2020 року під час археологічної розвідки у Старому місті виявили “таємні” кімнати. Згодом розпочались роботи з дослідження та розкопок, які тривали кілька років. Під час відновлення пам’яток розчистили підземні галереї, про які немає згадок у писемних джерелах. Цей факт додає загадковості та спонукає до нових досліджень та легенд.

Нові підземелля з’єднали з відкритими раніше та об’єднали в єдиний простір. Це не тільки дозволило краще зрозуміти знахідку, а й оцінити її масштаби. Вежа князів Чарторийських — єдина вежа з чотирьох, що збереглася з окольної частини замкового комплексу. Вона у кілька разів перевищує Луцький замок. Враховуючи відстань між цими спорудами, можна уявити вагомий розмір всієї будівлі.

Місцеві мешканці припускають, що підземні ходи ведуть від замку Любарта до річки Стир, що дозволяло таємно виходити з міста у разі небезпеки. Поки що археологами таке припущення не доведено, тож залишається набратися терпіння та очікувати на нові відкриття.

Що презентують на екскурсії?

Відвідувачів підземелля чекають захоплюючі пригоди та неймовірні враження. В одній із кімнат можна побачити цифровий образ ченця, який самовільно рухає очима. В іншій — голограма Ганни Войтехової, яку стратили за подружню зраду. Є кімната з окулярами для віртуальної реальності, через яку відвідувачі можуть потрапити у XVI століття та відчути себе лицарем. Їм відкривається можливість віртуально охороняти Луцький замок: битися на мечах з ворогами, або відбиватися стрілами. У підземеллі є кімната, присвячена лицарям різних епох за всіма відомими зразками загальноєвропейської моди.

На встановлених екранах транслюються фільми, у яких розповідається про історію міста. Це гарна можливість зануритись у минуле, краще зрозуміти епоху та ознайомитись з культурою того часу.

Екскурсія проводиться під землею і є можливою під час повітряної тривоги.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.