Субота, 27 Квітня, 2024

Луцька “Китайська стіна”, або найдовший будинок в Європі

Найдовший у світі будинок має довжину три кілометри й розташований у місті Луцьк. Це нестандартна споруда, яка складається із 40 окремих житлових будинків, щільно прикріплених один до одного та з’єднаних пішохідними арками, пише сайт lutsk-future.com.ua.

Будинок зводився протягом 11 років, і будівництво закінчилося тільки у 1980 році. Кожен блок здавався в експлуатацію та заселявся мешканцями у міру готовності. Квартири роздавали громадянам за місцем роботи, і часто за під’їздами закріплювалися народні назви. Один із таких досі називається “медичним”. Так жителі краще орієнтувалися у будинку та швидше знайомилися з новими сусідами.

Особливість архітектурного проєктування

Найдовший будинок має нестандартну споруду. Його суцільна частина становить тільки 1750 метрів, а решта — це відгалуження.

Місцевий архітектор Василь Маловиці розробив унікальне рішення: він розташував житлові будинки за принципом трьох променевих вставок, що зводилися під кутом 120°. За його розробкою, це була перша такого плану споруда у Радянському Союзі. З висоти пташиного польоту будинок нагадує бджолині стільники й серед місцевого населення називається будинком-вуликом. Основна ідея будівництва полягала у розташуванні на невеликій території великої кількості будинків, щоб за короткий проміжок часу забезпечити більше сімей житлом.

Назву “Китайська стіна” будинок отримав після зведення, коли його стали прирівнювати з найдовшою спорудою у світі.

Трохи цифр

Найбільший будинок має:

  • 40 житлових будинків, об’єднаних в один комплекс;
  • висоту від 5 до 9 поверху, оскільки зводився у різний період часу;
  • 120 під’їздів;
  • 3000 квартир з різними плануваннями;
  • 10000 мешканців.

Будинок настільки великий, що розташувався на вулиці Молоді та проспекті Соборності. Він має кілька юридичних адрес, що незвичайно для споруд того часу. Щоб дійти від одного кінця будинку до іншого, знадобиться близько години, краще проїхати тролейбусом кілька зупинок.

Коли зводився будинок, ніхто з місцевих жителів не міг і припустити, наскільки він вийде великим і містким. Поступово заселявся під’їзд за під’їздом. Спочатку люди активно знайомились один з одним, а коли мешканців побільшало, знайомство із сусідами втратило актуальність. Сьогодні мешканці будинку можуть не знати своїх сусідів із під’їзду, який розташований на іншій вулиці.

Двори тут схожі один на одного. Серед безлічі арок та переходів легко заплутатися, якщо не знати маршрут, тож гостям міста не вдасться зрізати шлях дворами. Дитячі майданчики та місця для відпочинку добре збереглися з минулого століття, адже їх доглядають місцеві жителі.

Як краще побачити будинок

Будинок зводився у стилі радянської архітектури того періоду. Кожен блок відрізняється фасадом, поверховістю та кількістю під’їздів. Проходячи повз, гості міста не відразу зрозуміють, що перед ними найдовший будинок. Візуально його видають лише сполуки з арок.

Величність будівлі складно оцінити на пішій прогулянці. Гарний вид відкривається з висоти пташиного польоту чи з дахів сусідніх будівель.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.