Четвер, 25 Квітня, 2024

Місця з історією на Волині, які повинен відвідати кожен

Волинь – видатний регіон, з могутньою історією, захоплюючими пам’ятками архітектури, унікальними природними надбаннями та місцями, від яких заворожує дух. Найчастіше Волинь асоціюють із Луцьком та Світязем. Безперечно, ці місця відіграють важливу туристичну роль регіону та вражають своєю привабливістю і потенціалом, проте варто знали, що в Волинській області є велика кількість менш популярних місць, які повинен відвідати кожен, пише lutsk-future.com.ua.

Тому пропонуємо ознайомитися з місцями на Волині, які варто побачити, мандруючи регіоном.

Місто Луцьк: заворожуючі локації

Луцьк – це не лише обласний центр Волинської області, але й одне з найдавніших міст України, яке пишається своїм культурним надбанням. Архітектурні пам’ятки міста – унікальні та вражаючі, ви не зустрінете подібних де-інде. 

  •  Візитівкою міста та місцем, яке повинен відвідати кожен, є Замок Любарта. Кожен бачив уже цю унікальну пам’ятку, тримаючи в руках 200-гривневу купюру. Так от, Замок Любарта – це одна з найдавніших споруд Луцька, яка збереглася до наших днів. Замок відіграє важливу культурну роль у місті і однозначно вразить кожного своєю могутністю та красою.
  •  Лютеранська кірха в Луцьку. Упродовж багатьох років Лютеранська кірха відіграє важливу роль серед лютеранської громади міста. Це не лише іх головне місце збору, але й унікальна архітектурна пам’ятка, нетипова для споруд початку двадцятого століття. Кірха вражає своїми розмірами та величчю, навкруги панує неймовірна атмосфера міста. Це унікальна пам’ятка західно-європейської архітектури, зустріти яку можна в самому центрі Волині.
  •  Будинок химер, або Будинок скульптора Миколи Голованя. Будинок скульптора Миколи Голованя однозначно можна вважати найбільш екстравагантною спорудою Луцька. Вона розташована неподалік замку Любарта та Лютеранської кірхи, біля річки Стир, яка протікає містом. Будинок місцевого скульптора варто побачити кожному, оскільки споруда – це його унікальне творіння, яке стало окрасою міста.
  •  Синагога (Малий Замок). Луцька синагога – це найстаріша будівля південно-західної частини старого міста, яка побудована ще у сімнадцятому столітті. Відвідуючи її, рекомендуємо ознайомитися з її вражаючою історією та цікавими фактами. Луцька Синагога теж вважається абсолютно неповторною пам’яткою, яку ви однозначно не зустрінете в іншому місті.
  •  Ринкова площа. На превеликий жаль, Ринкова площа з кожним роком втрачає свій оригінальний вигляд, який було сформовано ще в Середньовіччі. Проте це серце Луцька, де завжди панує неймовірна атмосфера, затишок та спокій. Відвідуючи місто, кожен повинен прогулятися вулицями Ринкової площі, насолодитися романтикою міста, спуститися в парк імені Лесі Українки та отримати немалу дозу естетичного задоволення.

Луцьк неможливо оглянути за один день. Тому рекомендуємо виділити для серця Волині декілька діб, аби максимально проникнутися атмосферою міста і його пам’яток. 

Але не Луцьком одним: на Волині є величезна кількість місць, які потрібно відвідати кожному. 

Шацькі озера, Світязь та озеро Пісочне

Шацькі озера безперечно можна вважати одним із найбільш відомих об’єктів Волинської області. І це не дивно, оскільки їх щорічно відвідує величезна кількість туристів та охочих відпочити. Шацькі озера – це чудове місце для відпочинку для поціновувачів природи, густих лісів, заворожуючи з водойм. Такої ж уваги заслуговує і озеро Світязь, яке розташоване неподалік. Зауважимо, Світязь – це найглибше озеро в Україні. Максимальна глибина в деяких місцях сягає більше п‘ятдесяти восьми метрів. 

Волинські озера найкраще відвідувати у літню пору року, оскільки саме тоді регіон облаштовує всі умови для комфортного та якісного відпочинку. 

Озеро Пісочне є привабливою локацією для поціновувачів відпочинку з наметами. Озеро вражає своєю красою та чистотою, тому його сміло можна відвідувати разом із дітьми. 

У загальному весь регіон Шацьких озер є чудовим місцем для відпочинку. Саме там ви можете познайомитися з справжньою природою північної України.

Кисилин

Всього-на-всього за годину їзди від Луцька розташоване село Кисилин.

Там ви знайдете унікальний костел, відвідати який варто кожному. 

Кисилинський костел не вражає розмірами та ідеальним станом. Проте історія споруди, її неймовірна атмосфера, могутність та велич однозначно варті уваги. Відвідуючи Кисилин, рекомендуємо звернутися до екскурсоводів (це, до речі, місцеві жителі), які здивують вас вражаючими фактами про костел і заворожуючою історією про невеличке село біля Луцька.

Новий Загорів

Кожен, хто цікавиться історією України, чув про село на Волині – Новий Загорів. Саме там відбувся один із найлегендарніших боїв Української Повстанської Армії з німцями. У селі також знаходяться унікальні архітектурні пам’ятки, неймовірні природні надбання та атмосфера, яка не вичерпалась із роками.

Замок Радзивиллів в Олиці

Мандруючи селами Волині, варто відвідати невелике селище Олика, яке розташоване неподалік Луцька. Там ви зустрінете унікальний замок Радзивиллів, який було побудовано ще на початку шістнадцятого століття в стилі бароко. Пам’ятка вражає своєю красою та ідеальними деталями, які не втрачають своєї привабливості, незважаючи на роки. Замок Радзивиллів – це те місце, яке, здається, застигло в часі і ніколи не втратить своєї величчі і краси.

Поле битви під Берестечком

Поле битви під Берестечком на Волині варто відвідати не лише поціновувачам історії, але й кожному українцю. Ще у школі всі ми вчили про доленосну битву українських козаків із поляками під Берестечком, коли могутня армія видатного Богдана Хмельницького була розбита. 

Битва під Берестечком вплинула на розвиток подальших подій та історії України загалом, адже складно уявити собі, що було би з українським козацтвом, якби цю битву вони перемогли.

Берестечко стало відомим завдяки видатній битві у 1651 році. Згодом там облаштували меморіальний комплекс 

«Поле Берестейської битви», який просто обов’язково треба відвідати, мандруючи Волинською областю.

Місто Володимир

Мандруючи Волинню, варто відвідати ще одне унікальне місто – Володимир. Колись місто було столицею Володимирського князівства, саме тому воно зараз відіграє важливу культурну роль. У наші дні це звичайний районний центр, проте історія та унікальні архітектурні пам’ятки міста приваблюють туристів із різноманітних куточків України. 

Гуляючи Володимиром, рекомендуємо відвідати дві наступні пам’ятки:

  •  Успенський Собор, який був зведений у дванадцятому столітті князем Мстиславом. Це єдина пам’ятка часів Київської Русі у Волинській області, яка збереглася до наших днів.
  •  Вали дитинця – це залишки валів стародавнього руського міста. Величезні вали виникли внаслідок боїв із татарами ще в період раннього середньовіччя. Це цікава місцина з вражаючою історією, яка вразить кожного. 

У Володимирі знаходиться ще безліч стародавніх церков та костелів, які теж варто відвідати кожному, хто мандрує Волинню.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.