П’ятниця, 26 Квітня, 2024

Цікаві факти про Луцький замок

Луцький замок, або Замок Любарта – це видатна візитівка Луцька, символ міста, який підтверджує силу і велич усього регіону. Це не лише видатна пам’ятка архітектури Волині, але й України. Саме Замок Любарта очолює перелік «7 Чудес України» і це не дивно, адже його історію, могутність, неймовірну архітектурну композицію, красу та атмосферу складно описати словами: потрібно побачити вживу, щоб переконатися в величчі цього місця.
На долю Замку Любарта випала складна історія: безліч воєн, видатних подій, проте до сих пір йооо мури є неприступними та витривалими.
Приваблює туристів не лише зовнішній вигляд замку, але й цікаві факти про нього, знати які повинен кожен лучанин та відвідувач, пише сайт lutsk-future.com.uа.

Таємниці Замку Любарта – магніт для туристів

Легенда розповідає, що в стінах фортеці Замку Любарта зберігаються скарби. Проте знайти їх можливо, але забрати з собою ні. За історією, сам засновник замку прокляв скарби, тому вони можуть використовуватись лише для добробуту Луцька. Цікавим є те, що Луцький замок зображений на 200-гривневій купюрі, тому за легендою, перед баштою необхідно потерти банкноту в руках і тоді скарби фортеці примножаться.

Цікавою є історія створення Луцького замку. За легендою, князь Любарт хотів збудувати замок на честь своєї дружини Агрипіни – дочки останнього князя з роду Данила Галицького. Проте їй не вдалося дожити до завершення будівельних робіт. Після втрати жінки, князь Любарт перебував у тяжкому відчаї, проте продовжив будувати замок, який до сих пір височіє в Луцьку. До кінця своїх днів князь приходив на могилу коханої та приносив їй квіти.

Замок Любарта, Луцький замок.. можна почути безліч назв пам’ятки архітектури. Проте є одна унікальна – Замок трьох князів. Це не спроста, адже замок почали будувати за часів Любарта, після його смерті будівництво продовжилось під керівництвом Вітовта. Зведення замку завершилось за часів Свидригайла. Саме тому назва Замок трьох князів є цілком доречною.

Унікальності та особливості Луцькому замку надають безліч написів на його стінах. Їх залишали відвідувачі на згадку про себе. Вдалося зберегти і стародавні підписи, зокрема найстаріший напис зроблено ще у 1444 році. На стінах є також підписи відомих людей, які відвідували Замок Любарта. Найвідомішим із них є напис Ольги Косач – сестри Лесі Українки.

Про Лесин ясен

Кожен відвідувач Луцького замку до недавніх пір мав унікальну можливість побачити ще одну видатну пам’ятку – Лесин ясен. Це найстаріше дерево Луцька, якому було більше двохсот років. Проте літом 2020 року ясен не витримав несприятливі погодні умови і впав. Ясен ріс не лише біля Замку Любарта, але й біля будинку Лесі Українки. За легендами, під цим деревом часто відпочивала відома українська поетеса та навіть написала під ним безліч своїх творів.

Замок Любарта, Луцький замок, або Замок трьох князів – це те місце, яке необхідно відвідати кожному. Неймовірну атмосферу цього місця важко описати словами, а його видатна історія та могутність є символом величі та незламності українського народу.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.