Субота, 27 Квітня, 2024

Музей сучасного мистецтва Корсаків: місце, де хочеться побувати

Багато у кого Луцьк асоціюється із Замком Любарта, але це не єдине цікаве місце на Волині. Власники Музею сучасного мистецтва зібрали у величезному торговельному центрі на близько 5 тисячах квадратних метрів понад 500 робіт українських майстрів. Зацікавило? Чим ще особливий такий артпростір та чому варто його відвідати читайте далі в матеріалі на lutsk-future.com.ua.

Початок

Луцький музей сучасного мистецтва є приватним та належить Віктору та Олесі Корсакам. Відкрили його 24 серпня 2018 року – у 27–й День Незалежності України. Там розміщені картини, інсталяції, графічні твори та скульптури, датовані 60-ми роками минулого століття аж по сьогодення. Нині значна частина експонатів музею висвітлює трагічну частину життя українського народу – війну.

Що показують

Музей сучасного мистецтва розташований на трьох поверхах, де знаходяться постійні та тимчасові експозиції, художньо-меморіальний центр Миколи Кумановського, Музей технічного та естетичного прогресу, дві зали кінотеатру, арткафе та майданчик фестивалю урбаністичного мистецтва “ПоліхромА”.

В музеї представлені твори різних мистецьких течій. Наприклад, в постійній експозиції показана робота основоположника кубізму в скульптурі – українського митця Олександра Архипенка “Оголена”. 

Серед експонатів є велика збірка робіт молодих майстрів, які демонструють мистецькі твори на актуальні теми. Також показані роботи представників Київської школи, постмодернізму, нонконформізму й інших.

На території музею проводять екскурсії та він є частково інтерактивним, тобто відвідувачі можуть не лише споглядати, а й взаємодіяти з деякими інсталяціями.

Музей Миколи Кумановського

Окрема локація в Музеї сучасного мистецтва Корсаків відведена для робіт волинського митця Миколи Кумановського. Він понад 40 років жив в Луцьку, де і створював свої роботи. До цього часу мистецтво Кумановського лишається візитівкою Волинської області.  Митець займався станковим малярством, скульптурою, авторською та друкованою графікою.

Експозиція художньо-меморіального музею Миколи Кумановського включає його роботи, створені в різні періоди творчості. Окрім цього, в музеї можна побачити речі Кумановського, як-от пензлі чи старий мольберт, на якому – останнє незавершене полотно. 

“Космогонія” сучасного українського мистецтва

Одним із найбільш масштабних проєктів музею є «Космогонія». Це живописне полотно, яке складається із восьми частин. Його у листопаді 2022 року почав писати український художник Петро Антип. Полотно має стати найбільшим у світі, адже його висота сягає 10 метрів, а довжина – 200 метрів. 

“Космогонія” масштабна не лише через розміри робити, але й через глибину питань, які намагається окреслити митець. Ідея полягає в переосмисленні історії від Великого вибуху до наших днів. 

Цікаво, що в залі, де митець створює картину, розташований розподільчий центр. І за роботою в режимі “наживо” можуть спостерігати відвідувачі музею та працівники. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.