Неділя, 28 Квітня, 2024

Павербанки та сонячні модулі: викладачі луцького вишу створюють енергетичні технології для ЗСУ

Військо України й надалі тримає оборону та захищає державу від зазіхань російських загарбників. У зоні бойових дій бійці потребують речей, які допомагають у повсякденному фронтовому житті. Благодійники та волонтери намагаються забезпечити українських солдатів усім необхідним. Зарядні пристрої – одна з головних потреб захисників. Викладачі та студенти Волинського національного університету імені Лесі Українки долучилися до допомоги українським військовим та виготовляють павербанки та сонячні модулі. Далі на lutsk-future.

Виробництво     

Відповідна допомога та робота щодо наповнення військ усім необхідним триває. Освітян почали виготовляти сонячні батареї та панелі, якими можна заряджати мобільні пристрої. У відповідній лабораторії фахівці створюють умови, завдяки цьому й процес не зупиняється.

Виробництво сонячних панелей відбувається досить цікаво. Ректор луцького вишу на початку війни з росією відвідував українських захисників на прикордонних локаціях. Під час зустрічей військові розповіли, чого потребують найбільше. З’ясувалося, що альтернатива звичайним генераторам є суттєвою. Викладачі навчального закладу вирішили розпочати досить масштабне виготовлення сонячних панелей.

Професор Олександр Мартинюк зазначив, що потрібна була ефективна, мобільна та максимально швидка система. Низька вартість також називалася одним із найважливіших чинників.

Фахівці почали будувати конструкцію на базі сонячної панелі та не надто вартісних електронних елементів. Освітяни виготовляють окремі складові конструкції власноруч, оскільки це здешевлює остаточний продукт. У процесі використовується 3D-прототипування.

Сонячні панелі приносять доволі значну користь порівняно з генераторами. Вони не функціонують від дизеля, а отримують заряд від сонячної енергії, якою можна користуватися безплатно та постійно. Технологія також не завдає зайвого шуму, як це роблять генератори. Панелі ж мають здатність працювати без зайвого шуму, що дуже важливо на фронті.

В університеті зібрали групу студентів з 20 осіб. Учасники команди розпочали активне виготовлення панелей. Зазвичай до створення таких пристроїв залучають невеликі групи. Загалом близько доби витрачається на розробку приладів. 

Робота учасників колективу

Не початковому етапові викладачам було доволі складно навчати студентів. Вони пояснювали як потрібно працювати з кожною деталлю окремо. Над процесом виготовлення працює у виші не одна людина. 

У студентів є високий рівень мотивації. Освітяни розуміють усю відповідальність за результат. Нові сонячні панелі здатні допомагати у різних куточках нашої країни не тільки військовим, але й цивільним, тому втома одразу зникає.

Українські захисники, які боронять нашу державу, це для багатьох є найважливішим стимулом. Один із викладачів вишу показував із дозволу бійців ЗСУ студентам відео з блокпостів, де українські військові несуть службу. Їх це дуже надихає на тривалу роботу.

Представники луцького вишу не нарікають на інтенсивну роботу. Для виготовлення продукту бракує часто деталей, адже вони створюють лише 5-10 панелей. Самі учасники команди вважають, що здатні робити більше, тому планують пришвидшити процес виробництва.     

Створення зарядних пристроїв на сонячних панелях

Фахівці не приховують, що від початкових етапів до фіналу створення приладу потрібно багато часу. Тільки 3D-друк займає близько двох годин. 

Спочатку виготовляють корпус для відповідного монтажу електронних драйверів. Згодом відбувається встановлення підпірних рейок, які здатні утримувати під певним кутом панелі. Це дозволяє поступово розробити максимально освітленою поверхню. Спеціальні кріплення є у конструкції. Вони надають змогу встановлювати прилади й відповідно проводити заряджання. Також у виші розробили сумки для транспортування панелі.    

Виробництво фактично не зупиняється. Підготовка робочого місця відбувається поетапно. Під час застосування встановлюється сама модель, а потім й допоміжні деталі. Волиняни створюють їх на 3D принтерах.    

Основну модель перевіряють на відповідну провідність електроенергії. Це потрібно для того, щоб впевнитися, що її модна ефективно використовувати. Згодом аналіз надає можливість розробникам переходити до наступного етапу роботи.

Далі розпочинається ще один етап відповідальної діяльності: з боку панелей свердлять отвори, аби згодом фахівці могли скріплювати деталі, закріплюють ніжки з панеллю та з’єднують конектори. Деталі фахівці розташовують паралельно один до одного. Поступово процес надає змогу під’єднати до затискачів самої сонячної батареї. Кожен блок дозволяє захистити техніку від окисів. Після тривалої підготовки сонячна панель отримує невелику вагу. Українські бійці отримують змогу під’єднати чотири телефони чи павербанки. Це дозволяє заряджати одразу до чотирьох гаджетів. Подобається16:45

Від сонячної батареї напруга переробляє на звичних п’ять вольтів для зарядки мобільних пристроїв. Собівартість пристрою складає  майже дві тисячі гривень, що є не надто вартісним варіантом. У комплекті готової панелі для військових не передбачено акумулятор для живлення. Це не передбачалося, оскільки вартість приладу зросла б.   

Застосування на фронті 

Розголос щодо розробки серед українських військових був суттєвий. Згодом вони самі почали телефонувати викладачам аби ті безшумні конструкції якнайшвидше постачали на фронт. Перші півсотні зарядних модулів показали значний ефект. Також користь від перетворювачів напруги на 220 В та павербанків оцінили захисники.

Українські бійці потребували швидко відповідних технологій, тому волинським освітянам довелося переглянути стратегію виробництва. Попит на сонячні батареї при певній стабілізації лінії фронту дещо знизився, оскільки й з’явилися різноманітні альтернативи. Також сонячного світла стає все менше.

Волинські студенти та викладачі не мають наміру зупинятися на цих результатах. Вони готові й надалі постачати технології для українських військових. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.