П’ятниця, 21 Червня, 2024

Укриття під час тривоги: бомбосховища у Луцьку та інтернет

Укриття у Луцьку забезпечили інтернетом. Містяни тепер отримали можливість переховуватися від ракетних російських атак із постійним доступом до мережі, пише сайт lutsk-future.com.ua.

Лучани самотужки, а згодом й за допомогою провайдерів налагодили зв’язок укриттів із зовнішнім світом. У пресслужбі Датагруп-Volia (Воля) повідомили подробиці.

Бомбосховища у Луцьку

Мешканці будинків у перші дні наступу російських військ самостійно почали підключати інтернет у підвалах. Це вдавалося зробити не завжди, тому потрібна була допомога співробітників місцевих провайдерів. Згодом розпочалася кампанія з підключення бомбосховищ та звичайних будинків, де є для цього умови для встановлення високошвидкісного інтернету. Послуга повністю безкоштовна.

Лучани вже не так часто спускаються до укриттів, як це було на початку повномасштабного вторгнення росії до України, але все ж час від часу повітряна тривога лунає. Інженер з Волинських оптичних мереж Сергій Куліш розповів, що вже 28 лютого в організації почали отримувати немало звернень від громадян стосовно того, що у їхніх будинках немає мережі в укриттях. Внаслідок війни незначні перебої у послугах відбуваються через аварії. За перший місяць таких несправностей було близько половини. Компанія функціонує та надає свої послуги мешканцям міста. До війни була збудована розгалужена мережа магістральних ліній у всіх областях нашої держави. У випадку аварії, трафік просто перемикають на іншу лінію.

Інтернет в укриттях

Військова адміністрація постійно наголошує, що небезпека ракетних ударів залишається. Волинські сили ППО роблять усе можливе, аби якнайменше крилатих та балістичних ракет долітало до обласного центру. Військові закликали лучан не ігнорувати повітряні тривоги та шукати укриття у разі відповідного сигналу.

На території Луцька недостатньо облаштованих локацій у будинках, тому на початковому етапі російського вторгнення містянам часто доводилося користуватися бомбосховищами, які розташовані в церквах та супермаркетах. Інтернет й надалі безкоштовно проводять у сховищах за відповідними заявками. Доступ до мережі дозволить провести цей час максимально корисно для лучан або ж у важкий період просто відволіктися від тривожних новин. У компанії “Воля” наголосили, що ситуація щодо надання послуг покращилася. У перші дні війни люди були дуже налякані, оскільки саме на початковому етапі бойових дій російські загарбники використали увесь свій потенціал, щоб зламати дух українського народу, але цього їм зробити не вдалося.

Фахівці наголосили, що в укриттях, де можна підключити безкоштовний інтернет, потрібні певні фактори та умови, зокрема:   

  • доступ до приміщення має бути вільним для усіх (загальнодоступний);
  • безпечні вхід та вихід повинні бути в укритті;
  • на площі мають можливість розміститися односно 10 людей;
  • в укритті має бути діюча вентиляційна система.

Агресія росії проти України триває. Загарбники й надалі намагатимуться частіше організовувати ракетні обстріли міст нашої держави, тому надійні укриття потрібно облаштовувати у кожному багатоквартирному будинку. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.