Вся сім’я перед екраном нового телевізора зі Смарт ТВ. Що може бути краще, ніж загальний перегляд цікавого шоу чи останнього голлівудського блокбастера із видовищними сценами. Сьогодні можна легко підібрати телевізор у Києві за ціною від чотирьох тис. грн. Якщо ж підбираєте плазму у вітальню або домашнього кінозалу, доступні моделі з роздільною здатністю 8K UHD, яка гарантує абсолютне занурення в динаміку.
Однак, жоден телевізор не застрахований від несправностей: биті пікселі, пропадає звук або картинка, відсутня підключення до інтернету та ін. З чим це пов’язано та як усунути несправність?
Список можливих причин, чому зникла картинка, але звук є
Що можна зробити самостійно
Насамперед, не варто відкидати причини, які можна усунути власними силами:
- пошкоджено розетку або кабель живлення;
- збої при включенні через стрибок напруги;
- у будинку зникло світло – актуальна на сьогоднішній момент проблема;
- неправильні налаштування.
Є один простий лайфхак, який у багатьох випадках допомагає відновити зображення на ТБ. Якщо звук є, а телевізор не показує, просто вимкніть телевізор на кілька хвилин і увімкніть повторно. При цьому перевірте, чи до ТБ підключені сторонні пристрої через Wi-Fi Direct або Miracast.
Ще один простий спосіб – увімкніть гучність на максимум. Зображення має відновитись. Після цього зменште звук і насолоджуйтесь нормальною роботою вашого Смарт-ТБ.
Коли потрібно викликати майстра
Якщо вище запропоновані методи не допомогли, розібратися з причиною несправності навряд чи вийде. Доведеться звертатися до телемайстрів. Згідно зі статистикою, найчастіше у рідкокристалічних ТБ проблеми виникають з наступних причин:
- Несправне підсвічування матриці;
- Пошкоджено саму матрицю;
- Світлодіоди справні, але перегорів інвертор підсвічування. Якщо причина в інверторі, екран залишається темним, але проступають контури зображень;
- Здуті конденсатори в платі живлення також проступають контури картинки;
- Несправний T-Con контролер – контролер матриці перетворює сигнали від процесора на відео-картинку. Якщо справа в контролері, лід підсвічування працює, але екран залишається чорним.
Іноді доводиться міняти і материнську плату, якою укомплектовано всі телевізори зі Smart-TV. Найдорожче обходиться заміна матриці. Світлодіодне підсвічування змінюють планками. Внутрішні компоненти на кшталт конденсатора чи інвертора підсвічування власними силами стоять щодо недорого, але їх має підбирати фахівець під конкретну модель ТВ.
Як захистити ТБ від поломки
Два головних ворога телевізора – волога та пил. Тримайте телевізор подалі від джерел тепла, регулярно протирайте від пилу спеціально призначеними серветками та пензликами. Використовуйте сертифіковані засоби очищення по типу матриці. Не можна, щоб апарат знаходився у приміщенні з високим рівнем вологості, поряд із вазонами, які ви часто поливаєте.
Негативно на роботу приладу впливають магнітні поля, стрибки напруги в мережі, тривале перебування в режимі очікування. Якщо надовго залишаєте будинок, телевізор слід повністю відключати від електроживлення та інтернету.