Четвер, 25 Квітня, 2024

Розвиток ІТ-сфери у Луцьку

ІТ-сфера у Луцьку потребує інвестицій та підтримки влади. Значна частина місцевих фахівців працює саме на іноземні компанії. Потенціал для створення на території міста власного програмного середовища існує, але все ж більше питань та проблем, аніж результатів, пише lutsk-future.com.ua.

Відсутність прогресу  

Передумови для розвитку ІТ-сфери у Луцьку завжди були, але реалізація не відповідала рівню. Місто не пропонує себе як привабливе для цієї сфери економіки та залучення інвестицій, не дивлячись на те, що усі можливості для цього існують.   

Загалом реалізують свої плани щодо роботи кілька десятків компаній. Їхня спеціалізація – розробка програмного забезпечення. У Луцьку є і кадровий потенціал, але розвитку немає.

До галузі залучають усе більше людей. Охочі здобути навички цікавляться не лише програмуванням. У цій сфері широкий спектр професій, але у місті все ж недостатня кількість організацій, де фахівці можуть себе реалізувати.

Серед волинських міст у цьому плані лідирує все ж Луцьк. Також значна кількість компаній успішно запустили свою діяльність у Володимирі, Ковелі та Нововолинську. У цих населених пунктах зареєстрована найбільша кількість фізичних та юридичних осіб, які надають послуги з комп’ютерного програмування, консультування з питань інформатизації, розміщення інформації на веб-вузлах, діяльності з керування комп’ютерним устаткуванням, обробки даних та інше.

IT-фахівці на Волині 

У структурі експорту держави українська індустрія інформаційних технологій займає друге місце. Загалом саме формує близько 4 % ВВП країни. Головною рушійною силою галуз звичайно є фахівці. 

Загалом цей ринок поповнюють десятки тисяч професіоналів. Завдяки замовленням від міжнародних клієнтів галузь називають джерелом стабільного та постійного надходження іноземної валюти в країну, що підтримує платіжний баланс і національну грошову одиницю.

На Волині приріст у цій сфері завжди демонстрував позитивну динаміку. Для прикладу з 2014 по 2019 роки показник з 576 ІТ-фахівців зріс до 1448 зайнятих. У 2018 році у краї нараховували 1448 фахівців ІТ-галузі. Їхня кількість поступово зросла на 28% у порівнянні з 2017 роком. Така динаміка в сукупності за 5 років зросла у 2,5 рази. Тенденція свідчить про загальну тенденцію зайнятості в індустрії інформаційних технологій свідчить про позитив і сприятливі умови для розвитку цього сектору економіки в Україні. 

IT-кластер

Спроба створити у Луцьку успішну локацію у галузі зазнала невдачі. Представники багатьох компаній намагалися об’єднати зусилля, налагодити співпрацю зі школами та вишами. Мета – популяризація ІТ-сфери. У місті спостерігається цікавість до напрямку. Успіхів у спільній роботі компаній все ж серйозних досягти не вдалося.  

Луцька міська рада неодноразово оголошувала свою зацікавленість у підтримці ідеї, але конкретних зрушень немає. Мар’яна Сорочук, яка працювала на посаді радниці міського голови, висловлювала думку про те, що чиновники та політики повинні докласти більше зусиль для розвитку галузі. Під час реформи децентралізації планувалося, що збільшення фінансування міста сприятиме й розвитку ІТ-сфери, але цього так і не відбулося.

У Луцьку є усі необхідні ресурси та умови для того, щоб стати ІТ-хабів західної України. Окремі компанії та команди програмістів – DevBranch, InternetDevels, ARTEFACT.St, Smile, CoreValue Ukraine, Ideil, SoftWest Group, WebMaestro, Ukr-Media, так і підприємці, які працюють за контрактами та сплачують податки до бюджету міста. Глобальна ІТ-компанія Astound Commerce також розпочала роботу у місті, що може позитивно вплинути на сприйняття Луцька як центру галузі.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.