Субота, 27 Квітня, 2024

Як вибрати рацію: поради експертів ринку

Більшість людей у своєму житті рідко стикаються з використанням засобів радіозв’язку. Тому, коли виникає необхідність купити рацію, з’являється низка складнощів. Розуміння основних видів цих пристроїв та їх ключових параметрів допоможе полегшити вибір.

Основні види

Виходячи зі сфери застосування, всі пристрої радіозв’язку можна розділити на кілька видів. Ключові відмінності залежать від того, як саме експлуатуватимуться переговорні рації.

  1. Авіаційні. Застосовуються на бортах літаків та інших літальних апаратів. Стійкі до впливу низьких температур, перепадів тиску та трясіння.
  2. Морські. Як і авіаційні, мають вузьку сферу застосування, відрізняються підвищеною дальністю дії та можуть забезпечувати стабільний зв’язок навіть у відкритому океані.
  3. Автомобільні. Дуже поширений вид рацій, що активно використовується таксистами та далекобійниками. Пристрої дозволяють водіям підтримувати безкоштовний зв’язок між собою. З недоліків можна назвати слабкий захист каналів зв’язку.
  4. Любительські. Портативні рації, що активно використовуються у різних сферах життя. Наприклад, служать для оперативної комунікації між представниками охоронних структур, рибалок, туристів, рятувальників. З переваг пристроїв можна виділити доступну вартість, радіус дії до 10 км (залежить від конкретної моделі) та можливість надійно кодувати канал зв’язку. Але такі рації сприйнятливі до глушників сигналів.
  5. Професійні. До цієї категорії потрапляють рації з підвищеними експлуатаційними характеристиками. Якість зв’язку та рівень кодування сигналу знаходяться на дуже високому рівні. Такі переговорні пристрої використовують переважно військові, а для рядових покупців деякі моделі просто недоступні.

Радіоняня, що значно полегшує життя молодих батьків, теж є найпростішою рацією.

Параметри вибору

Рації мають цілу низку характеристик, які визначають можливості їх експлуатації:

1. Діапазон роботи обладнання. Сучасному покупцю доступні рації, що працюють у діапазонах: CB (до 27 МГц), VHF (134-174 МГц), UHF (400-470 МГц). Чим вище значення цього параметра, тим краще і далі працюватиме рація.

Зверніть увагу: для зв’язку в діапазонах UHF та VHF потрібна спеціальна ліцензія, оскільки ці частоти використовуються військовими, поліцією та іншими силовими структурами.

  1. Підтримка технології Vox. Ця функція активує пристрій голосом або іншим звуком, заданим програмою. Наприклад, технологією VOX оснащуються радіоняні.
  2. Підтримка стандартів зв’язку. Наразі використовуються стандарти: CB, LPD433, PMR446, GMRS, FRS. Цей параметр впливає на кількість каналів та робочі діапазони. Більшість сучасних моделей рацій підтримують 8 чи 16-канальний формат комунікації. Вибрати відповідний переговорний пристрій зручно на сайті allo.ua у Дніпрі.

Обов’язково звертайте увагу на об’єм акумулятора, від цього залежить автономність рації. Для військових підходящим варіантом буде професійна модель, яка може кілька діб працювати без підзарядки.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.