П’ятниця, 18 Жовтня, 2024

З чого складається конвеєр для обвалки та жилування свинячого м’яса?

Процес забою та подальшої обробки свиней включає чимало операцій і проводиться на двох технологічних лініях – забою та обвалки. Перша – це все від доставки тварин до розпилу туш на напівтуші. У другу входить обвалка, жиловка та сортування (це тільки основні). При виконанні обвалки м’ясо відокремлюють від кісток. При жиловці видаляють дрібні кістки, хрящі, плівки тощо.

Обидві операції виконуються вручну і неважко здогадатися, що без спеціального обладнання робота виявиться мало продуктивною, тому що багато сил і часу буде йти на допоміжні дії типу: «подай-принеси-віднеси». Щоб звести останні до мінімуму, компанія Rozfood пропонує встановити в цеху конвеєр для обвалки та жилування м’яса. Він є довгою рамою з кількома транспортними лініями, біля якої розташовані робочі столи обвальників. При такому підході продуктивність праці виходить набагато вищою, що позитивно позначається на рентабельності підприємства.

Конвеєр для обвалки та жилування

Конвеєр для обвалки та жилування м’яса є головним обладнанням цеху оброблення свинячих напівтуш. Він робиться на замовлення, залежно від вимог клієнта та умов роботи, тому може мати різну довжину та комплектацію. Однією з найпопулярніших є модель із трьома транспортерами. Вона складається з наступних елементів:

  1. Рама з нержавіючої сталі, на якій змонтовано транспортери.
  2. Електричний двигун для приводу транспортерів у рух.
  3. Транспортні стрічки. Середня подає шматки м’яса до обвальників, на нижню кладуть ящики Е2 з розібраним м’ясом – вони їдуть на зважування. На верхню кладуть очищені від м’яса кістки — ними транспортуються до краю лінії, де по лотку зісковзують у накопичувальний ящик. Як варіант, замість верхнього транспортера може стояти рольганг, яким рухаються порожні ящики. Це в тому випадку, коли ящики не підвозять до робочих столів на візках.
  4. Робочі столи обвальників. Вони можуть стояти з одного боку лінії або з обох.

На рамі через певні проміжки поставлені кнопки аварійної зупинки. Привід закритий кожухом. Під кожною транспортерною лінією змонтовано пневматичну підйомну систему, завдяки якій після зміни можна швидко помити обладнання. Середній транспортер роблять із синьої модульної стрічки РОМ-В. Стільниці знімні із білого високоміцного харчового поліаміду HDPE-500. На столах для жилування в них для зручності зроблено 2-3 прямокутні отвори. При необхідності перед столами ставлять помости для робітників із регулюванням висоти.

На початку конвеєрної лінії встановлений обробний стіл з дисковою пилкою, до якого рухаються гаки підвісного шляху з напівтушами. Наприкінці — короткі транспортери, ними ящики з м’ясом добираються до вагового посту. Окрім зазначеного обладнання, працівники обвалочного цеху користуються ручним інструментом: шкурозніманнями, триммерами, ножами, стерилізаторами для інструменту, дебонерами, витягувачами ребер, обробними пилками тощо.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.