Багато сучасних людей не уявляють собі життя без кави. Ароматний напій давно став супутником людини, будить уранці, підтримує протягом дня і здається звичним. З кавою пов’язано багато цікавих фактів. У цій статті ми зібрали частину з них.
Коли з’явилися перші кав’ярні
Дивовижний напій було відкрито в Ефіопії і згодом став частиною культури багатьох країн. Спочатку громадські місця, де люди могли випити кави, з’явилися на Близькому Сході. Тут можна було довго сидіти, розмовляти, грати у нарди чи шахи. Перша кав’ярня у Парижі з’явилася 1689 року. Відкрив її торговець лимонад для аристократів. Напої там готували вишукані та дорогі. Сьогодні спробувати їх аналоги можна у One Love Coffee, але набагато дешевше. Зайти туди може будь-яка людина з вулиці.
Яка кава в ТОПі за вартістю
Найдорожча у світі кава Копі Лювак виготовляється з екскрементів тварини. Маленьке звірятко мусанг, схоже на кішку, харчується тільки добірними кавовими зернами. З його продуктів життєдіяльності виходить напій із шоколадно-карамельним смаком та вишуканим ароматом. Нещодавно у Копі Лювак з’явився конкурент – «Чорний бивень», виготовлений із зерен, зібраних на плантаціях у Тайланді вручну та скормлених слонам. Він також є результатом життєдіяльності тварин і коштує дуже дорого. На смак кава більше нагадує какао. Гіркоти в ньому немає.
Напій корисний для здоров’я
Кава сприятливо впливає на зуби. Вона містить мікроелементи, що зміцнюють емаль. Тому кавові фанати рідше відвідують стоматолога. А якщо випивати до шести чашок ароматного напою на день, не доведеться дбати про фігуру. Прискорюється метаболізм, швидше спалюються жири, перестає мучити голод. Хороший спосіб швидко схуднути. У каві багато антиоксидантів, які зупиняють процеси старіння та запобігають розвитку злоякісних пухлин. Її корисно пити тим, хто працює у місцях із підвищеним радіаційним фоном. Щоб знизити ризик смерті від результатів його впливу, потрібно випивати лише три чашки кави на день. Цікавий факт: раніше в Туреччині на церемонії одруження наречений клявся нареченій, що забезпечуватиме її кавою все життя. Якщо чоловік із якихось причин не міг стримати обіцянку, дружина отримувала право на розлучення і йшла. Мабуть, боялася за своє здоров’я. Кава росте на території зернового поясу, що проходить через багато країн. А перше місце за його споживанням займають фіни. Італійці, для яких підбадьорливий напій перетворився на стиль життя, значно їм поступаються. У найбільш густонаселених країнах світу Індії та Китаї кави не люблять. Тут віддають перевагу чаю. Його цінують, зводять у культ, вирощують та вміють готувати. Чудовий китайський чай можна купити у маркеті важливих штук Маудау. Але кава все-таки займає лідируюче місце у світі зі споживання гарячих напоїв.