П’ятниця, 1 Березня, 2024

Декомунізація в Луцьку: як в умовах війни місто відмовляється від всього російського?

Із початку повномасштабного вторгнення росії на територію України Луцьк розпочав активну декомунізацію. Відмова від всього російського почалась із заборони купівлі товарів країни-агресора, припинення діяльності їх компаній на території Волині тощо. Процес декомунізації в Луцьку включає і перейменування вулиць та знищення радянських пам’яток, пише lutsk-future.com.ua.

Перейменування вулиць 

Декомунізація в Луцьку розпочалась із перейменування вулиць. 27 квітня 2022 року міська рада Луцька ухвалила відповідне рішення.

За новим проєктом перейменували вулиці Федорова, Боженка, Говорова, Нікішева, Ярощука. Вулиці названі на честь радянських діячів перейменували на український лад, зокрема: вулицю Боженка на Магістральну, Говорова на Чубинського, Федорова на Героїв-добровольців, Ярощука на Тимошенка, а Нікішева на Вербицького.

З 1 жовтня 2022 року це рішення вступить у силу. До цього часу в Луцьку встигнуть замінити адреси та повністю викорінити радянські назви зі своїх вулиць.

Меморіал вічної слави

Меморіальний комплекс у Луцьку створено на честь загиблих волинян, які загинули, захищаючи територію та незалежність України. Його заснували як пам’ятку присвячену визволенню території Волинської області від німецько-фашистських загарбників. Після повномасштабного вторгнення росії будь-які радянські та комуністичні символи стали неприйнятними та забороненими. Саме тому 27 квітня в Луцьку прийняли рішення зняти всю радянську та україноненависницьку символіку, яку встановили на Меморіалі вічної слави.

Декомунізація Меморіалу вічної слави розпочалась із перейменування та реконструкції. Відповідно до рішення міської ради, меморіал потрібно привести до реалій сьогодення.

Після ухвалення цього рішення, представники громади та спеціалістів розпочали процес декомунізації. Розроблено новий проєкт реконструкції меморіалу.

Відразу ж розпочалися демонтажні роботи по знищенню радянської символіки. Зокрема прибрали зірки зі зображеннями серпа та молота.

Зірка, яка височіє на шпилі меморіалу, також буде демонтована. Планують змінити дати при вході до пам’ятки: жодного 1941 року. Декомунізація дозволить позбавитися від всього, що нагадує нам про радянську владу та країну-окупанта.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.