П’ятниця, 29 Березня, 2024

Історія пам‘ятників Луцька

Луцьк – місто, яке пишається своїми видатними та унікальними пам’ятниками, які не зустрінеш на вулицях інших міст. Це додає особливого колориту, є родзинкою та особливістю міста. Пам’ятники Луцька стали візитівкою міста, саме тому безліч туристів та відвідувачів перед тим, як побачити їх, цікавляться їхньою історією та цікавими фактами, пише lutsk-future.com.ua.

Пропонуємо ознайомитися з історією унікальних пам’ятників Луцька, які  повинен побачити кожен відвідувач міста.

Меморіал пам’яті

Меморіальний комплекс «Вічна слава», що розташований в Луцьку неподалік стадіону «Авангард» та кінотеатру «Промінь» став частинкою різних епох та найтрагічніших сторінок в історії українського народу. На Меморіалі пам’яті ви зустрінете братську могилу воїнам Другої світової війни, пам`ятник волинянам, які загинули при виконанні інтернаціонального обов`язку в Афганістані, пам`ятний знак жертвам депортації українців з етнічних земель у Польщі, пам`ятник ліквідаторам на Чорнобильській атомній електростанції, героям Небесної сотні та загиблим воїнам АТО та безліч інших. 

Проте уважний побачить деякі деталі на меморіалі, які є символом радянської епохи. Наприклад, портрети Леніна та Сталіна.

Літак на Молоді

Зовсім непримітним в Луцьку є пам’ятник-літак ІЛ-18Б, який опинився на проспекті Молоді ще у вісімдесятих роках. Цей літак – пам’ятник авіації і знаходиться посеред житлових будинків. Його довжина становить майже тридцять шість метрів, а висота – десять. Раніше його використовувати як бар та дитячий кінотеатр, а зараз він служить незвичайним пам’ятником.

Пам’ятник молодій Лесі Українці

Волинь – це маленька батьківщина видатної української поетеси Лесі Українки, саме тому в Луцьку її надзвичайно шанують та люблять. Не дивно, що в місті є декілька бюстів та пам’ятників Лесі Українці, а навіть музей та вищий навчальний заклад, який названий на її честь.

Проте унікальним є пам’ятник молодій Лесі Українці, який розташований у Центральному парку Луцька. Автор скульптури – Л. Муравін, його встановил ще у 1966 році. В Україні більше немає подібних пам’ятників поетесі, оскільки зазвичай зображають Лесю Українку вже у зрілому віці.

Пам’ятник поштарці

В Україні є декілька пам’ятників поштарці. Один із них знаходиться в Луцьку, який розташований в дворі відділення Укрпошти номер 25. Це пам’ятник молодій поштарці, який символізує повагу та честь до працівників пошти. Зараз доступ до пам’ятника є дещо обмеженим, але найбільш допитливі туристи можуть побачити його.

Пам’ятник «Волинянка»

Універсальний позашляховик вітчизняного автопрому «Волинянка» зараз не часто зустрінеш на дорогах. Проте у Луцьку це реально завдяки пам’ятнику видатній машині, який знаходиться біля бару «Лучеськ Паб», що на Крилова, 1. Зараз легендарна «Волинянка» є декором, який символізує виробництво автомобілів на Луцькому автозаводів.

Бравий Швейк

Кожен турист повинен відвідати в Луцьку пивну ресторацією «Бравий Швейк» не лише через смачне пиво. Але й тому що біля входу в ресторацію ви маєте унікальну можливість побачили персонажа письменника Ярослава Гащека. На вулиці Лесі Українки знаходиться унікальний пам’ятник Швейку – сатиричному персонажу, який було створено для опису подій Першої світової війни.

Лавка примирення

Посварились із другом чи коханим? Не проблема! Луцьк вас примирить. У місті розташований унікальний пам’ятник – лавка примирення. Вона знаходиться біля кав’ярні «Золотий дука», що на вулиці Крилова. 

Луцькі кликуни

Одним із символів Луцька є місцеві кликуни – хранителі спокою та атмосфери міста. Кликуни розкидані по рідних куточках міста. Зокрема, один із них зустріне туриста вже на Залізничному вокзалі, інший поруч Братського мосту, у зоопарку, біля замку Любарта, на порозі кав’ярні «Старе місто» та «Золотого дукату». Ті туристи, що знайдуть усіх кликунів та зроблять з ними фото, можуть загадувати бажання. Воно обов’язково здійсниться.

Межа міста

Кожен турист та відвідувач Луцька, гуляючи центральною вулицею, може побачити унікальний пам’ятний знак, який вказує на те, що колись на цьому місті була межа міста.

«Тут у 16-18 століттях проходила границя міста Луцька та стояла «Нова міська брама» – північний в’їзд до міста, розміщений в його оборонних валах», – написано на камені.

Пам’ятник «Міста-побратими Луцька»

Пам’ятний знак, присвячений містам-побратимам Луцька, відкрили у луцькому сквері на перетині вулиць Лесі Українки та Сенаторки Левчанівської ще десять років тому. На пам’ятнику зображено дев’ять міст-побратимів Луцька – це польські Люблін, Торунь, Ольштин, Жешув та Замостя, литовське Тракаї, білоруський Бресті, грузинське Горі та китайський Цянгтан. Це унікальний пам’ятник, який символізує міжнародну підтримку міста. 

Пам’ятник Кузьмі Скрябіну

Пам’ятник видатному українському співакові, телеведучому, продюсерові, актору, солісту гурту «Скрябін»  Андрієві Кузьменку відкрили ще у 2015 році. Його відкриття приурочили до Міжнародного дня музики. Саме у Луцьку знаходиться перший та єдиний в Україні пам’ятник видатному Андрієві Кузьменку, який часто відвідував місто, давав концерти та брав активну роль у соціальному житті.

Пам’ятник студенту

У Луцьку студентів поважають та люблять. Доказом цього є унікальний пам’ятник студенту, який розташований на території Національного технічного університету. Скульптура стоїть перед головним корпусом. Запитаєте ви, чому така дивна форма та вигляд пам’ятника? 

Форму кубика скульптура має не випадково, адже кубик є символом перемоги людського духу над грубою матерією.

Пам’ятник свині

«А це – пам’ятник свині». Якби у «Телебаченні Торонто» знали, що саме в Луцьку знаходиться пам’ятник одвічній годувальниці українського народу, то б присвятили свій випуск йому. Пам’ятник свині в Луцьку знаходиться біля бару «Майдан», його встановили ще у 2008 році. Свиня на пам’ятнику не дивно, адже він присвячений фестивалю любителів сала «З любов’ю до сала», який колись організовували в Луцьку.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.