П’ятниця, 21 Червня, 2024

Волиняни просять е-квиток для приміських маршруток, які їздять через Луцьк

На сайті місцевих петицій E-DEM з’явилася петиція, автор якої просить встановити валідатори у приміських маршрутках Луцька. Це стосується автобусів №251, які сполучають Луцьк та Підгайці, автобусів №107 та 103, які сполучають Луцьк та Ківерці, і усіх маршруток, які сполучають Боратин та Луцьк, розповідає “lutsk-future.com.ua“.

Відповідне звернення зареєстрував Сергій Філюк у четвер, 15 жовтня. До кінця збору голосів залишилося 25 днів.

Як зазначає автор петиції, лучани також користуються цими маршрутками. Оскільки загалом у Луцьку в автобусах та тролейбусах ввели безконтактний спосіб оплати, для зручності лучан, які мають е-квитки, варто обладнати терміналами і приміські маршрутки.

Разом із тим Сергій Філюк додає, що не просить скасувати готівкову оплату. Як варіант пропонує альтернативу: аби пасажири могли розраховуватися і готівкою, і безконтактним способом.

Нагадаємо, у 2017 році в Україні вступив у силу закон, згідно з яким у містах повинні запровадити безготівкову форму плати за проїзд у громадському транспорті. У Луцьку таке нововведення запровадили у 2019 році.

Окрім зручності для пасажирів такий спосіб ще й дозволяє рахувати кількість тих, хто користується громадським транспортом. У кожному автобусі та тролейбусі Луцька встановили валідатори, які зчитують е-квиток пасажира – знімають плату за проїзд та обліковують кількість людей.

Нововведення в транспорті Луцька не всі сприйняли однозначно: частина перевізників відмовилася встановлювати валідатори. З такими міська рада Луцька розірвала договори, і на маршрути виїхали автобуси інших перевізників.

Електронний квиток показав ще одну проблему: як бути з тими людьми, що мають право на пільговий проїзд. Перевізники мають право на відшкодування перевезення пасажирів-пільговиків, тож міська влада видала лучанам таких категорій пільгові електронні квитки.

За бортом залишилися ті пасажири-пільговики, які не зареєстровані в Луцьку. Так, мешканці інших міст та сіл змушені оплачувати повну вартість проїзду в громадському транспорті Луцька.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.