П’ятниця, 21 Червня, 2024

У Луцьку знайшли нові підземелля під монастирем

У Луцьку археологи знайшли підземелля, які ведуть від вежі Чарторийських до колишнього єзуїтського колегіуму. Там проводять розкопки і знаходять чимало цікавих речей. Нещодавно повідомили про ще одні підземелля –  під колишнім монастирем Святої Бригіди. Зараз у ньому розміщений Замковий Свято-Архангельський чоловічий монастир ПЦУ, пише “lutsk-future.com.ua“.

Інформацією про знахідку поділився археолог Віктор Баюк.

Дослідження підземель проводить Охоронна археологічна служба України.

Як повідомив волинський археолог, під час робіт знайшли і вже частково дослідили підземелля, які знаходяться під монастирським комплексом, який збудований у тисяча шістсот двадцять четвертому році. Так, у підземеллі виявили переходи з кімнати в кімнату, які мають двері в формі арки. Також знахідкою стала підземна галерея-хід, яка веде від монастиря в сторону Стиру.

За словами Віктора Баюка, на місці археологічних досліджень знайшли чимало історичних речей – керамічні вироби, скляні та металеві різного часу, починаючи від сімнадцятого століття до двадцятого.

Зазначимо, що ці підземелля не є невідомими, минулого століття про них інформували науковці Богдан Колосок та Борис Сайчук, однак за Радянського Союзу ці підземелля не досліджували.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.