Субота, 20 Липня, 2024

Лучани зможуть прописуватися онлайн

Українці, зокрема лучани, з 17 травня поточного року матимуть можливість змінювати місце реєстрації проживання онлайн, за допомогою додатку «Дія», пише lutsk-future.com.ua.

Про це розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Останнім часом у багатьох громадах появилась потреба створити один реєстр, який об’єднуватиме всі дані про прописку. Саме тому для забезпечення максимального комфорту мешканцям України 17 травня 2021 року буде запущено оновлення в додатку «Дія», яке дозволить змінювати місце реєстрації онлайн. Це значно заощаджуватиме час лучан та зусилля, адже вже не прийдеться чекати в чергах та добиратися до установ.

Федоров також додав, що в додатку можна буде зареєструватися як і в власному помешканні, так і в орендованому.

За яким принципом працюватиме онлайн-прописка?

Михайло Федоров розповів, як працюватиме онлайн-прописка у додатку «Дія». Наприклад, якщо вам необхідно прописатися в іншої особи, то їй буде надіслано сповіщення про це. Власник квартири повинен підтвердити прописку в додатку за допомогою електронного підпису.

З 17 травня 2021 року також передбачено і запуск електронного підпису. За словами міністра таке нововведення дозволить побачити справжню ситуацію в країні: як і де насправді проживають громадяни.

Адже станом на сьогодні, кожен третій лучанин проживає не за місцем своєї реєстрації. Більш того, багато мешканців міста так і не є зареєстрованими.

Також Михайло Федоров повідомив, що ті особи, які змінили місце реєстрації за допомогою додатку, не повинні приходити до військкоматів. Вони автоматично отримають інформацію про зміну реєстрації.

Нагадаємо, що в Україні було запроваджено мобільний додаток «Дія». Він дозволяє об’єднати безліч послуг на одному ресурсі, що забезпечує комфорт українцям в задоволенні багатьох потреб. Зокрема наразі сервіс включає в себе послуги електронного квитка, водійського посвідчення, автоцивілки, студентського квитка, військового квитка, паспорта громадянина України та закордонного паспорта.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.