Субота, 20 Липня, 2024

Чи ремонтуватимуть будинок Лесі Українки в Колодяжному

На Волині є унікальне історичне місце, у яке раніше приїжджали туристи з усієї України. Це – будинок у садибі Лесі Українки, що в Колодяжному, однак він давно потребує реконструкції. Як зазначають працівники садиби, обидва будиночки мають відремонтувати у найближчий час. Далі на lutsk-future.

Про це заявила очільниця музею Оксана Важатко, пише Суспільне.

За її словами, реконструювати обидві будівлі почнуть, більш за все, через пів року.

Білий будиночок збудували більше ста двадцяти років тому. Після Другої світової війни він був відновлений, а в колишній садибі Косачів облаштували музей. Як повідомила керівниця краєзнавчого музею Косачів, реконструкції потребують обидва будиночки, що знаходяться на території садиби.

Уже два роки обидва будинки – білий та сірий – не опалюють. Газова система отоплення – аварійна, тож працівники служби газу забороняють нею користуватися. Аби якось отопити будинки, щоб речі всередині не зіпсувалися, працівники музею користуються електричними опалювачами.

Як розповіла Оксана Важатко, провели дослідження, склали усю необхідну проєктно-кошторисну документацію, аби провести ремонти в будиночках. Як додає жінка, відомо, що деревина будиночків трухлява, адже це видно в тих місцях, де відпали шматки тинькування на стінах. Керівниця музею зазначила, якщо зараз не вкласти гроші в ремонт музейного комплексу, то Україна може втратити таке історично цінне місце.

Як розповіла очільниця обласного управління культури Ольга Чубара, на реконструкцію сірого та білого будиночків із садиби Косачів треба одинадцять мільйонів гривень. Як зазначила жінка, у Державний фонд регіонального розвитку вже надіслали проект з реконструкції.

Чиновниця додала, що реконструкцію в будиночках садиби Косачів, ймовірно, розпочнуть літом 2021 року.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.