Неділя, 16 Червня, 2024

Старе місто у Луцьку: концепція розвитку Гостинного двору

Архітектори у Луцьку планують розробити та презентувати концепцію простору Гостинний двір. Урбаністи пояснили, чому варто реалізувати відповідні зміни щодо будівлі на вулиці Кафедральній, 4.

Фахівці громадянського об’єднання “Семиярусна гора” вважають, що лучани не надто часто виходять на прогулянки у цьому районі, оскільки він досить віддалений від центру міста. Представники організації подробиці повідомили на сторінці у “Фейсбуці”, пише lutsk-future.com.ua.

Занедбана архітектура

Автори ініціативи зазначили, як можна змінити цю ситуацію, додавши активності на території Старого міста. Міщани не надто звертають уваги на історичний район, оскільки у ньому немає привабливих локацій, окрім архітектури. Фахівці проаналізували дані на основі численних гутірок, що проводилися у знаменитій історичній будівлі цього району. Нещодавно представники організації влаштували акустичний вечір та кіноперегляд. У дворику будівлі усі охочі могли ознайомитися з загальною концепцією розвитку простору.

Представники “Семиярусної гори” вже не вперше пропонують різні ініціативи, які можуть покращити ситуацію у місті. Молодіжна організація прагне активно досліджувати міське планування, а також активно розповсюджує свої ідеї серед населення. Колектив громадської організації висвітлює свою діяльність в соціальних мережах. Організовують також й лекції для молоді з Луцька та з інших міст України. Вони щиро вірять, що ця діяльність дасть результат та буде корисною для міста, яке має давню історію та багату культуру.  

Петиція 

Об’єднання наполягає на якнайшвидшій реалізації ініціативи. Вже зареєстрована відповідна петиція. До ініціативи оновлення історичної споруди у центрі Луцька може долучитися кожен охочий. Для цього варто підтримати авторів. Містян закликали не бути байдужими. Громадськість намагається підняти це питання для обговорення та реалізації, але наразі суттєвих зрушень немає.

Автори документу вважають, що саме ефективні зміни спонукатимуть зробити Старе місто більш привабливим не тільки для туристів, але й для самих лучан. Відповідні рішення дозволять запропонувати нову локацію у маршруті, адже їхня реалізація доводить розвивати ідею й у майбутньому. Найбільше маршрутів для гостей міста саме проходить через історичний район, де розташовані найбільш відомі споруди та будівлі.              

Гостинний двір — пам’ятка архітектури другої половини XІX століття. Будівля розташована на вулиці Кафедральній 4, де поруч зосереджені основні історичні місця обласного центру. Понад сторіччя тому чеська родина Прайзлерів займалася благоустроєм цієї території. Фактично родина надала комплексу будівель цілу низку різноманітних функцій. Це відбулося після Першої світової війни. Наразі приміщення для експлуатації зовсім непридатні та потребують реконструкції. Ремонтні роботи тривалий час так й не змогли завершити. Відповідні зміни дозволять зробити Старе місто привабливим для туристів та гостей Луцька. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.