Неділя, 16 Червня, 2024

У луцьких підземеллях розкопали старовинні гвинтові сходи

У Луцьку зараз проходять розкопки та дослідження підземель, які знайшли під вежею Чарторийських, які ведуть до єзуїтського колегіуму. Там працюють археологи й студенти-історики місцевого університету, пише lutsk-future.

Так, нещодавно знайшли нове приміщення – давні гвинтові сходи. Як розповів учасник розкопок, вони з’єднували перший ризаліт від вежі та підземелля колегіуму. Про це написав археолог Віктор Баюк.

Як зазначив волинський археолог, ці сходи належать до середини сімнадцятого століття.

Нагадаємо,  у травні знайшли раніше невідомі підземелля під вежею Чарторийських. Ці підземні кімнати вели до приміщення єзуїтського колегіуму. Раніше про ці підземелля не було відомо ні з яких писемних джерел. Підозрюють, що один із ходів веде аж до замку Любарта. Так почалися дослідження знахідки, під час яких знаходять чимало цікавих артефактів. Площа знайдених підземних приміщень – більше ста квадратних метрів.  Так, нещодавно під час розкопок знайшли трикутну чашу, яка збереглася в ідеальному стані. Це перша подібна знахідка у Волинській області. Як попередньо зазначали дослідники, її виготовили приблизно у п’ятнадцятому столітті.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.