П’ятниця, 21 Червня, 2024

Історія запровадження перших терміналів мережі Starlink у Луцьку

Станції супутникового інтернету Starlink вперше доставили до України навесні 2022 року. Поступово у багатьох обласних центрах почали з’являтися відповідні технології. Луцьк не опинився осторонь і також отримав унікальну розробку SpaceX Ілона Маска, пише lutsk-future.com.ua.

Передумови 

Причиною для реалізації ініціативи виявилося вторгнення російських військ у лютому 2022 року. Після перемоги у битві за Київ українські війська потребували комунікаційних систем з відповідним рівнем захисту. Мережі Starlink була якраз такою технологією, котра дозволяла захистити зв’язок підрозділів Збройних сил України. 

Керівник Мінцифри Михайло Федоров привернув увагу американського науковця Ілона Маска дописом у сервісі мікроблогів “Твіттер”. Урядовець надіслав прохання про допомогу після того, як російська кібератака порушила попередню послугу супутникового Інтернету, а загарбницькі військові атакували інфраструктуру зв’язку країни. 

Американська компанія відгукнулася на заклик щодо допомоги. Згодом понад 10 000 терміналів Starlink доставили до України, у комплектації були й відповідні тарілки або антени. Вони надійшли з різних галузей. У квітні Агентство США з міжнародного розвитку повідомило, що “низка зацікавлених сторін” надала понад 15 мільйонів доларів на апаратне забезпечення та транспортні послуги для доставки 5000 терміналів Starlink в Україну, причому USAID безпосередньо закупив 1333 термінали у SpaceX.

Перший Starlink у Луцьку

Перша станція супутникового зв’язку надійшла на Волинь наприкінці березня 2022 року, хоча в Україну перші апарати були завезені ще наприкінці лютого, коли війська російських загарбників наступали на українську столицю. Сервіс мав запрацювати тільки у 2023 році, але саме прохання Федорова вплинуло на реалізацію ініціативи.   

Функціонують ці термінали за принципом усім знайомого звичайного роутера, який є в кожній оселі. Підключення технології зайняло лише 15 хвилин.

Інтернет в більшості українських міст під час атаки російських загарбників працював добре, але все ж підприємствам важливо отримати та дотримуватися плану дій на випадок непередбачених обставин. Резервний зв’язок від Starlink саме для цього.

Вартість терміналу разом з антеною Starlink оцінюється у близько п’ятисот доларів, а їхнє обслуговування фахівцями в місяць – 100. Директор IT-компанії Віктор Левандовський одним із перших отримав можливість встановити технологію.

Він зазначив, що станції Starlink зовні мають вигляд домашніх супутникових телевізійних тарілок, та можуть ефективно забезпечити у конкретній локації відносно швидкий інтернет. Із супутників, яких близько двох тисяч, сигнал надходить на спеціальні антени. Вони розміщені на низькій навколоземній орбіті і пов’язані з терміналами, які є ретрансляторами.

Нова технологія спрямована вирішити проблеми зі зв’язком у разі удару рашстів по луцьким нафтобазам, зерносховищам, техніці та каналах зв’язку. У разі виникнення негативних ситуацій Starlink відповідатиме за стабільну роботу багатьох галузей. У критичних умовах швидкості супутникового інтернету цілком вистачить для користування: 250-300 мегабіт на прийом і 50-70 на віддачу.

Мережа Starlink із близько 2000 супутників на низькій навколоземній орбіті розроблена для надання високошвидкісного Інтернету будь-де. У березні SpaceX заявила, що у Starlink є близько 250 000 передплатників, включаючи споживачів і корпоративних клієнтів. Щоденна кількість активних користувачів відрізняється від кількості абонентів або терміналів Starlink в Україні, оскільки до кожного терміналу зможуть підключитися кілька користувачів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.