П’ятниця, 21 Червня, 2024

У Луцьку відкрили підземелля, що може стати найбільшим в Україні

Безліч підземних ходів у Луцьку вже безліч років є ще досі недосяжними для людей. Проте нерідко траплялись ситуації, коли місцеві жителі провалювалися на рівному місці і знаходили ще більше нових підземних ходів, пише lutsk-future.com.ua.

За легендами з Луцького замку є багато підземних ходів, які виходять далеко за межі його замку та міста. Наразі найбільшим підземеллям міста, яке вже вдалося дослідити, є шлях під кафедральним собором Петра і Павла.

Згодом під час ремонтних робіт було розкопано ще одне підземелля під вежею Чорторийських, яке раніше було невідомим для істориків та археологів. 

Для того, щоб проводити археологічні роботи в Луцьку, ще тоді було виділено більше мільйона гривень. Тоді було з‘єднано деякі відомі підземелля, проте на цьому не зупинятимуться. Ймовірно в Луцьку буде найбільший в Україні підземний хід.

Коли відкриють новий підземний хід у Луцьку?

Вже у цьому році планується відкриття нового підземного ходу, площа якого становить сімсот квадратних метрів. Зокрема розроблятимуть єдиний комплекс, що об’єднає всі відомі підземелля в одне ціле. За словами міського голови Луцька Ігоря Поліщука, це буде найбільше підземелля в історії України.

Фото з відкритих джерел

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.