Неділя, 16 Червня, 2024

До уваги лучан: невдовзі свідоцтва про народження стануть електронними

Зовсім незабаром для лучан та всіх українців свідоцтва про народження будуть електронними, пише сайт lutsk-future. Так, повноцінний запуск електронного свідоцтва про народження буде доступним в рамках сервісу “єМалятко”, про що повідомили в Міністерстві охорони здоров’я України.

Так, саме електронні свідоцтва про народження стануть першими документами малюка в електронному форматі, і їх запустять в роботу вже найближчим часом, однак вже не в тестовому, а в повноцінному варіанті роботи. Після цього в міністерстві планують цифровізувати і всі інші документи та медичні висновки в рамках “єМалятко”.

Такий висновок стане електронним варіантом паперової форми документа №103 для новонароджених малюків.

Що це означає? Вже незабаром лучани матимуть змогу отримувати документацію, пов’язану з народженням та реєстрацією новонароджених малюків, безпосередньо в пологових будинках. Не треба буде ходити за документами в певні органи влади, як це потрібно було робити раніше. Заступник міністра охорони здоров’я з питань цифровізації Ярослав Кучер зазначив, що вже зовсім незабаром українцям потрібно буде лише визначитися з іменем малюка та визначити, в який час їм буде зручно забрати документ про народження дитини.

Зазначимо, на початку цього року в Україні розпочала свою роботу комплексна електронна послуга “єМалятко”, за якою батьки можуть отримати десять послуг безпосередньо в пологових будинках після народження малюків. Так, за однією лише заявою новоспечені батьки можуть отримати послугу державної реєстрації народження малюка, зареєструвати місце проживання дитини, отримати допомогу при народженні дитини та отримати багато інших послуг, за якими раніше потрібно було ходити до органів влади.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.