П’ятниця, 1 Березня, 2024

Загадкові та містичні історії появи віскі

Ірландці і шотландці вже не одне століття суперечать право називати себе «прабатьками» віскі. Швидше за все, це питання так і залишиться невирішеним, адже історія народження цього благородного напою сягає своїм корінням у дуже далеке минуле.

Нам же залишається лише насолоджуватися бездоганним смаком цього напою та із задоволенням читати загадкові та містичні історії його появи.

Шотландська версія

У Шотландії однією з головних версій початку виробництва віскі є історія про хрестоносці, які принесли свої знання про дистиляцію з походів Близьким Сходом і поділилися ними з християнськими місіонерами.

Шотландці внесли свої корективи до рецептури, замінивши виноград на ячмінь. І були такими задоволеними результатом, що отриманий продукт називали не інакше, як «вода життя». Можливо саме так і почалася історія виробництва віскі Glenmorangie original.

Спочатку напій, отриманий шляхом бродіння ячменю з наступною перегонкою, називався uisge beatha. Сучасна назва з’явилася завдяки британським завойовникам, які теж оцінили смак та міцність цього алкоголю, але почали називати його на свій лад.

Що кажуть ірландці?

В Ірландії легенда появи віскі оповита таємницями та містикою. Святий Патрик, який є головним покровителем Зеленого Острова, не лише обернув у віру всіх язичників, а й винагородив їх «святою водою». Тобто рецептура та технологія виробництва благородного алкогольного напою була подарована народу як нагорода за віру.

Ця красива легенда має свої реальні обґрунтування. Ірландець Енес Коффі в 1830 році зміг доопрацювати та вдосконалити перегінний куб для винокурні, завдяки чому процес виробництва міцного алкоголю став простіше та ефективніше.

Але автором першого у світі куба для перегонки став шотландець Роберт Стейн, що ще раз доводить, що обидві країни доклали чимало зусиль для створення віскі.

Ліки для душі та тіла

Спочатку скотч у Шотландії проводився дуже маленькими партіями, адже його основним призначенням було лікування хворих. І продавався він лише в аптеках. Сьогодні алкоголь на будь-який смак легко можна купити в маркеті корисних штук MAUDAU.

Виготовленням благородного напою займалися виключно ченці, які, хоч і намагалися, але не змогли зберегти в таємниці рецептуру виробництва. Тоді селяни розпочали більш масове виробництво віскі. Сировиною виступав не тільки ячмінь, але також жито та овес.

Якщо продукт призначався на продаж, його переганяли кілька разів, щоб отримати максимальну фортецю.

Вважається, що оригінальний смак віскі, який виготовляли шотландські ченці, вдалося зберегти лише до другої половини 19 століття. Далі стартувало масове виробництво скотчу, що негативно позначилося на смаку та якості напою. Але і в Шотландії, і в Ірландії можна знайти невеликі гуральні, які виробляють «святу воду» виключно за стародавньою технологією.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.