П’ятниця, 21 Червня, 2024

Від Волині до Луганщини: молодь залучають до розвитку громад через онлайн-курс «Впливові»

Активна молодь отримала шанс стати місцевими агентами змін. Тих, хто не байдужий до долі своєї громади, не проти повчитись і має ідеї та запал, впродовж 2-х місяців навчатимуть написанню і реалізації проєктів, пише сайт lutsk-future.com.ua.                  

Учасниками стало 250 слухачів із 13-ти областей України. З ними працюватимуть 10 менторів і менторок, котрі також пройшли спеціальний відбір. Їм доручили експертно супроводжувати молодь у написанні та реалізації програми соціальної дії.    

 Як залучали активних, молодих?

У липні цього року прес-центри місцевих громад та РДА повідомили про старт онлайн-курсу, що мав на меті допомогти молодим бути більш активними, навчити впливати на суспільне життя, опанувавши сучасні інструменти і кейси. Адже молодь завжди прагне змін, чому б їй у цьому не сприяти? Молоді завжди першими помічають проблеми і виклики, то нехай навчаються успішно їх долати!  Мета проєкту – залучаючи молодь, сприяти розвитку громад. Обов’язкова умова для старту – підписання Меморандуму про подальшу співпрацю з громадою.  

 «Буде створена спільнота «впливових», амбасадорів громад. Молодь навчатиметься реалізовувати ціннісні проекти,  вона отримає менторську підтримку. Робота включатиме круглі столи, спільні бесіди представників громад та молоді, онлайн-навчання. Буде дана можливість презентувати проекти на Форумі Впливових, щоб мати можливість знайти партнерів і однодумців для більш успішної реалізації проектів в громадах», –  інформує мешканців  Сватівська райдержадміністрація.  

«В рамках курсу ви пройдете шлях від точки, де просто хотіли б щось змінити, до моменту, де чітко розумієте, що і як змінювати, як  реалізувати проєкт для впровадження цих змін. Весь шлях ви пройдете з менторами, які будуть допомагати і підказувати. Разом із громадою, зможете комунікувати і взаємодіяти, підказувати ті проєкти, які справді є важливі для громади. Наприкінці цього шляху – презентація ідей та проєктів на величезному форумі, де знайдуться люди, які захочуть підтримати вас і ви зможете швидше реалізувати ідею. Тому долучайтеся до проєкту «Впливові», ставайте частинкою спільноти і впливайте на свої громади» –  закликає в промо-відео автор курсу «Впливові» Ярослав Жидик.

Він розповідає, що у нього за плечима 5 років досвіду роботи в консалтингу. За цей відносно, невеликий час їх команді вдалося реалізувати десятки регіональних та загальнонаціональних проєктів. https://www.facebook.com/watch?v=611502021137298

Які завдання і виклики стоять перед молоддю?

Повномасштабна війна стала важким випробуванням для молодих українців. Молоді, яка залишилася в країні, довелося пережити різкі зміни, рано подорослішати, навчитись підтримувати інших, бути мужніми, не падати духом в складний час. Попри перешкоди і виклики, віра в мир і повноцінне життя мусить стимулювати до розвитку, успішної кар’єри, активних пошуків реалізації себе. Як і більшість, юні українці бажають долучитись до відбудови України, приносити користь в післявоєнний час. Економіка, інфраструктура, IT, медицина, освіта, торгівля, агробізнес – сфери, де прогнозується попит на рівні областей і громад. Відтак, аби не гаяти часу, навчити аналізу, розробці сталих рішень, в громадах взялися за впровадження  навчання нового покоління впливових. Популярність курсу змусила розробників змістити дату закінчення прийому заяв, оскільки з цим проханням стали звертатися громади.

Навчатимуть проєктного менеджменту та ефективних комунікацій   

Саморозвиток, жага до нового, цікавість – часто призводять до ширших перспектив, руйнують стереотипи і негативні кліше. Відтак під час курсу слухачам також дадуть нагоду познайомитись із представниками влади, бізнесу, експертами різних галузей для спілкування, обміну практикою, об’єднання різних за інтересами груп.                                                            

Першим містом, яке відвідали представники проєкту «Впливові», став Луцьк. Також відомо, що свої заявки на участь подало більше 90 громад, втім до фіналу відібрали лише 25. Відтак лишається тримати кулаки, за те, щоб усі учасники навчань, працюючи в громаді, скористалися правом творити себе і свою молоду впливову Україну.

Запуск потужної навчальної програми став можливим завдяки проєкту ГО «Українська академія лідерства та «ЕasyBusiness», в партнерстві з Центром економічного відновлення (ЦЕВ) в межах Проекту USAID «ГОВЕРЛА».       

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.