Середа, 19 Червня, 2024

Як підключити інтернет на дачі

При покупці заміського будинку наявність високошвидкісного інтернету не завжди береться до уваги. Покупцеві котеджу або дачної ділянки важливіше, як правило, природа, транспортна розв’язка, чисте повітря, зручності, наявність водойм і т. д. Тому з проблемою відсутності або неякісного сигналу власники нерухомості зазвичай стикаються вже після її покупки.

Високошвидкісне підключення

Зрозуміло, якщо є можливість, завжди краще вибрати високошвидкісне підключення. Його наявність залежить від віддаленості вашого селища або села. Якщо дача купується в межах міста, зверніть увагу на послуги, які надає інтернет провайдер «Інформаційні технології».

Що пропонує компанія:

 • швидке підключення до інтернету за 1 грн і до телебачення за 25 грн;
 • цілодобову техпідтримку;
 • вигідні тарифи;
 • різні способи оплати послуги;
 • високу відмовостійкість мереж;
 • стабільність.

Компанія пропонує високошвидкісне з’єднання за технологією Fast Internet. Можливо індивідуальне пакетування в цифровому форматі: просто підберіть найбільш підходящий тариф.

Мобільний інтернет

Однак підключення до високошвидкісного інтернету не завжди можливо. Якщо ваша дача знаходиться досить далеко від міста, можуть виникнути складності. Вирішити питання підключення з мінімальними витратами дозволить мобільний інтернет. У такому випадку потрібно розібратися, які провайдери забезпечують найбільш стабільний зв’язок в вашому районі. Не завжди компанії ставлять дороге устаткування в сільській місцевості, яке забезпечить задовільний 3G/4G-сигнал.

Щоб отримати приблизне розуміння про те, яку швидкість ви отримаєте, можна виконати моніторинг GSM-мережі. Для цього є спеціальні програми, які можна знайти в магазинах AppStore і PlayMarket.

Такий додаток показує:

 • наявність вишок мобільних операторів в вашому районі;
 • відстань до базових станцій;
 • якість і тип сигналу;
 • напрямок, в якому знаходиться найближче обладнання.

Якщо зв’язок в вашому дачному будинку задовільний, організувати точку доступу дозволить ваш смартфон. В кожному телефоні передбачається функція, що забезпечує роздачу сигналу через вбудований модем. Вам потрібно лише придумати назву мережі і встановити пароль.

Мінуси такого підключення зазвичай обумовлені обмеженнями мобільних операторів. Наприклад, не завжди обраний тариф передбачає можливість роздачі сигналу. Можливо, за додаткові опції вам доведеться доплачувати. Іноді вирішити проблему дозволяє обхід обмеження за допомогою коректування ПО телефону. Потрібно також враховувати, що роздача сигналу призводить до збільшення навантаження на акумулятор, в результаті чого він швидше зношується.

Портативний роутер або USB-модем

Вибір пристрою залежить від особливостей мережі, якості сигналу, типу покриття. Багато провайдерів пропонують девайси типу 4G LTE, що забезпечують високу швидкість передачі сигналу. Компактний USB-модем підключається до одного ноутбука і приймає сигнал, дозволяючи йому виходити в Мережу. Портативні роутери призначені для домашнього використання. Якщо оператор забезпечить якісний сигнал, такий роутер цілком можна використовувати для виходу в мережу декількох комп’ютерів.

Мобільні провайдери пропонують різні моделі роутерів, що відрізняються як за вартістю, так і за характеристиками, функціональними можливостями, радіусом дії. Якщо ви купуєте пристрій від певного оператора, то припинивши користуватися його послугами, вам також доведеться міняти і модем. Тому спочатку слід віддавати перевагу універсальному роутеру, що підтримує будь-які SIM-карти. Такі девайси можуть роздавати сигнал на швидкості до 300 Мбіт/с. Цього більш, ніж достатньо для завантаження файлів, перегляду фільмів і онлайн-ігор. Комплектація роутера може включати підсилювач сигналу.

Антени для посилення сигналу

Проблему низької якості сигналу на дачі можна вирішити шляхом установки зовнішньої антени. Вона забезпечить якісну пропускну здатність каналу навіть в тому випадку, якщо ви будете перебувати десь на ділянці або віддалитеся від базової станції. Такі девайси доцільно ставити на даху будинку і розгортати в бік вишки.

Які бувають типи антен:

 • 3G / 4G – один із самих бюджетних варіантів, девайсу з резонатором не потрібно пряме підключення до роутера;
 • MIMO – забезпечують якісний приріст швидкості;
 • 3G / 4G-клієнти – девайси, які об’єднують панельну антену і роутер, оснащуються роз’ємом для SIM-карт.

Монтаж підсилювача може потребувати додаткових витрат на установчі роботи. Якщо домашня мережа передбачає дротове з’єднання, девайс має бути оснащений роз’ємами для підключення зовнішніх антен. Найкраще вибрати комплект обладнання з роутером, адаптером, кронштейнами для установки. Ціна залежить від технічних можливостей пристрою.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.