П’ятниця, 24 Травня, 2024

Юний IT-геній з Луцька Михайло Куделя

Програміста Михайла Куделю можна назвати одним із яскравих представників IT-сфери Луцька. Ще школярем він здобув друге місце у міжнародному конкурсі комп’ютерних проектів INFOMATRIX. Його успішна участь у знаменитому турнірі дала йому змогу зарекомендувати себе у галузі, пише lutsk-future.com.ua.

“Срібло” на INFOMATRIX

Михайло Куделя програмує з 9 років. Він написав соціальну мережу для університетів та шкіл. В такому конкурсі він бере участь уперше, але у нього вже є кілька бізнес-проєктів, додатки на плеймаркеті по 70 тисяч завантажень, свій сайт. 

У 17 років Михайло взяв участь у щорічному міжнародному ІТ-конкурсі, який відбувся у Румунії у 2016 році. Змагалися представники 56 держав. Конкурс розділили на 5 категорій: робототехніка, комп’ютерне мистецтво, програмування, апаратне управління, короткометражний фільм. Михайло Куделя зайняв друге місце в категорії “Програмування” за мобільний додаток MOBILE TEACHER ASSISTANT (Помічник вчителя).

Цю ідею Михайло Куделя реалізував, коли навчався в школі № 15. Хлопець має проблеми зі здоров’ям, тому потребує постійної материнської опіки. Мама хлопчика виховує сина самостійно. Тож фінансово поїздку молодого програміста до Румунії підтримала група ІТ-компаній InternetDevels. Керівник організації Віктор Левандовський високо оцінив його діяльність. Він неодноразово наголошував, наскільки важливі кадри для успішної роботи та закликав колег підтримувати зусилля тих, хто стане рушійною силою й майбутнім нашої країни.

Програма “Помічник вчителя”

Юний геній над своєю розробкою працював тривалий час. Щодня він приділяв по 4 години. На початковому етапі це була наукова робота. Згодом юнак вдосконалив її і створив мобільний додаток.

“Помічник вчителя” представляє собою простий у користуванні та ідеальний для організації навчального процесу. Програма допомагає вчителям відмовитися від методичок та журналів, адже список учнів, оцінки та розклад занять будуть у телефоні.

Мобільний додаток “Помічник вчителя”, який розробив юний луцький ІТ-геній, розрахований на операційну систему Android. Тепер Михайло працює над веб-сайтом, де батьки і вчителі зможуть контролювати успішність учнів та програму навчання.

Про свої успіхи в програмуванні Михайло Куделя розповідав на першій учнівській конференція про перспективи і можливості роботи в ІТ-сфері “Твоє майбутнє в ІТ”, яка відбулася у Луцьку.

Сам Михайло вважає, що досягти значних успіхів у галузі може кожен. На його думку, переважна більшість людей просто не прагнуть розвиватися у цьому напрямку та зупиняються, не пройшовши й половини шляху. Програміст наголосив на тому, що потрібно постійно вчитися, адже ця технічна професія вимагає значних знань. Юнак працює щодня, без вихідних. Запорукою успіху він називає бажання досягти мети, тому й радить усім початківцям дотримуватися відповідних пріоритетів.

Додаток “Помічник вчителя” Михайло називає ідеєю своєї викладачки. Після спілкування з колегами вона наголосила на тому, що така програма є дуже необхідною. Програміст не надто прагнув працювати над цією ініативою, оскільки у нього вже був ігровий сайт з комп’ютерними новинами і оглядами, який вирішив створити разом з другом. Все же робота над додатком виявилася успішно та перетворилася на цілий стартап з командою.   

Варто зазначити, що Україна є повноцінною учасницею Міжнародного конкурсу INFOMATRIX з 2009 року. В державі національний етап турніру проводили вперше фахівці Міносвіти. До участі в конкурсі запрошувалися учні 9 –11 класів загальноосвітніх, професійно-технічних і позашкільних навчальних закладів та студенти I–IV курсів ВНЗ (лише категорії Програмування та Апаратне управління).

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.