Четвер, 28 Березня, 2024

Топ-10 найдовших вулиць Луцька

У місцевих засобах масової інформації зібрано чимало рейтингів: місць, які варто відвідати; де смачно повечеряти; куди сходити на вихідних; де розважитися дорослим та дітям, тощо. Проте, lutsk-future склав топ вулиць та проспектів, які є найдовшими у нашому місті.

Героїв УПА

Почесне перше місце “посідає” одразу дві вулиці. 

Протяжністю у більш ніж чотири кілометри може “похизуватися” вулиця Героїв УПА. Вона розпочинається від перехрестя вулиць Стрілецька, Ківерцівська та Набережна й пролягає по центральній частині мікрорайону Вишків аж до початку села Жидичин (Луцька об’єднана територіальна громада).

Карпенка-Карого

Найдовша магістральна вулиця Карпенка-Карого в обласному центрі має довжину чотири кілометри. Її поява розпочинається з часів активної розбудови мікрорайону “Завокзальний”. З 1961 року вулиця отримала назву на честь відомого українського письменника Івана Карпенка-Карого.

Початок цієї вулиці розпочинається від Ківерцівської, паралельно залізничним коліям продовжується до вулиці Глушець (проходить зокрема під шляхопроводами проспектів Соборності та Перемоги й вулиці Рівненської). Зокрема, вулиця Карпенка-Карого перетинається з вулицею Дубнівська.

Ківерцівська

Почесне “срібло” нашого рейтингу займає вулиця Ківерцівська. Її довжина становить 3500 м. Ця вулиця проходить на межі одразу декількох мікрорайонів обласного центру: Вишків, Завокзальний та Гуща.

Початок вулиця Ківерцівська бере від перехрестя вулиць Набережна, Стрілецька та Героїв УПА.

Цю вулицю побудували ще у тридцятих роках у районі Лідавка й від цього вона отримала свою першу назву – Лідавська. Коли район був частиною села Вишків – її назвали Ківерцівською. Проте, після приєднання Вишкова до Луцька назву змінили на Гвардійську (1957 рік).

Сучасну назву повернули вже у рік визнання України Незалежною.

Гущанська

Протяжністю у більш ніж три кілометри й третє місце у рейтингу займає вулиця, яка знаходиться у самому кінці обласного центру Волині – вулиця Гущанська. Дивно, але дехто з місцевих або не знає де вона знаходиться, або вважає цей район “забутий Богом”. Приватний сектор, який знаходиться за цією адресою, є частиною мікрорайону Гуща (колишнє селище).

Вулиця Гущанська починається від вулиці Кравчука, перетинає вулиці Єршова та Карбишева.

Рівненська та Ковельська

Ще одне почесне місце у топ-10 посідають вулиця Рівненська та Ковельська, чия протяжність складає більш ніж три кілометри. 

Саме автомобільна магістраль по вулиці Рівненська вважається однією з основних нашого міста. Вона починається від Київського майдану та “заходить” у національну автомобільну дорогу H22. 

До сучасної назви, ця вулиця йменувалася 17 вересня та проспектом Енгельса.

Вулиця Ковельська розпочинається неподалік вулиці Глушець (поруч із Центральним ринком), а закінчується аж на виїзді з обласного центру. Вона перетинає одразу декілька мікрорайонів Луцька: Красне та Кічкарівка.

Під час Другої Світової війни ця вулиця вже мала назву Ковельська, проте згодом її перейменували на вулицю Лесі Українки. Після 1960 року стару назву повернули.

Набережна та Дубнівська

Чергове місце у рейтингу посідають вулиця Набережна та Дубнівська з протяжністю 2800 м. 

Колись, вулиця Набережна це була звичайна автомобільна магістраль, яка була побудована для того, аби розвантажити потік транспорту по вулиці Ковельській.

Вулиця Набережна проходить паралельно річці Стир, перетинає вулицю Шевченка й закінчується на перехресті вулиць Стрілецька, Ківерцівська та Героїв УПА.

Перша заасфальтована частина цієї магістралі з’явилася у 1960 році й починалася від вулиці Ковельська до вулиці Шевченка. Такою, як її знають усі лучани, Набережна стала через десять років. Повністю реконструйована вулиця була до часів Незалежності України.

Досить тривалий час по цій вулиці не будували жодного житлового будинку. Частина Набережної, яка не була в чагарниках, використовувалася для автомобільної стоянки, заправного комплексу та готелю “Світязь”.

У період сильних заметілей у Луцьку, у 2021 році, зібраний з пішохідних та проїжджих частин сніг, звозили на незабудовану частину вулиці Набережна.

Вулиця Дубнівська, починається від перетину проспекту Волі та Київського майдану. Також, вона пересікається з вулицею Глушець (неподалік Генерального консульства республіки Польща).

Відродження

П’яте місце цього рейтингу займає проспект Відродження. Його протяжність становить більш ніж 2,7 кілометра. Розпочинається проспект від вулиці Рівненська, а закінчується поруч із проспектом Соборності, вулицями Єршова та Травневою.

Проспект Відродження (колишні назви: архітектора Стасова, Ярощука та Карла-Маркса) з’явився на початку п’ятдесятих років минулого століття. 

Згідно з першим планом цього проспекту, він був цілковито прямим й закінчувався на перетині з вулицею Домни Гордіюк. До речі, у ті часи ця вулиця теж була спроєктована дещо по-іншому.

Чернишевського

Дещо коротша за попередні вулиці – Чернишевського. Її довжина складає більш ніж дві з половиною тисячі метрів. Розпочинається вулиця Чернишевського від вулиці Ковельська, а закінчується паралельно вулиці Шевченка, поруч із Волинською обласною інфекційною лікарнею.

Варто знати, що проспект Волі та Соборності теж не є коротенькими – їхня довжина складає понад два кілометри.

Також, про вулиці нашого міста є декілька цікавих фактів:

  • головна пішохідна вулиця має довжину усього у 730 метрів та перейменовувалася аж цілих тринадцять разів;
  • до проголошення України Незалежною, у Луцьку була одна довжелезна вулиця Радянська, яку у 1991 році поділили на Лесі Українки, Винниченка та Стрілецьку;
  • по вулиці Карбишева ви не знайдете житлових будинків, адже це промислова вулиця (РЦ “Адреналін Сіті”, інститут “Україна” і т.д.).

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.