П’ятниця, 29 Березня, 2024

Святі місця Волині

Волинська область здавна славиться своєю могутньою історією, мальовничою красою природи, історичними пам’ятками, а також видатними святими місцями, де панує неймовірна атмосфера, пише lutsk-future.com.ua.

Кожне святе місце Волині має свою особливу та унікальну історію, саме тому вони відрізняються від інших в Україні. Пропонуємо ознайомитися з найбільш популярними святими місцями Волинської області, які повинен відвідати кожен, хто бажає отримати нові враження, емоції та душевний спокій. 

Святогірський Свято-Успенський жіночий ставропігійний монастир 

У селі Зимне Волинської області біля міста Володимир-Волинського знаходиться одне із найвидатніших та найстаріших святих місць на території України – Святогірський Свято-Успенський жіночий ставропігійний монастир. Його засновником вважають видатного князя Володимира, а засновано сам монастир приблизно у 993 році.

Цьогоріч монастирю виповниться 1020 років із моменту першої згадки в стародавніх писемних джерелах. Саме місце вважають одним із найдавніших на території України.

Також є здогадки, що Волинська святиня є значно давнішою. 

Архітектурний комплекс монастиря у Зимному складається з неприступних мурів із високими вежами, що здалеку нагадують справжній королівський замок.

Сьогодні жіночий монастир у Зимному – це надзвичайно великий комплекс, який включає в себе келійні корпуси, дім настоятельки, стародавні мури, наріжні оборонні башти та навіть готель для всіх паломників. Також на території монастиря розташована Успенської та Троїцька церкви. Крім цього, територія монастиря включає в себе і стародавні печери, які ведуть до унікальної підземної церкви Святого Варлаама.

У кожного відвідувача є чудова можливість стати учасником екскурсії, які проводять монахині.

Монастир у Зимному, що на Волині, відвідали безліч президентів України та відомих особистостей. Місцеві жителі подейкують, що недалеко від монастиря є будинок Леоніда Кучми та Віктора Медведчука. Більш того, саме в монастирі у Зимному відбулося вінчання Медведчука з Оксаною Марченко.

Сьогодні монастир є діючим, він перебуває в користуванні Української Православної Церкви Московського Патріархату. 

У монастирі вирує неймовірна атмосфера, є безліч унікальних стародавніх образів та ікон. Це не лише видатна пам’ятка архітектури, це справжній могутній символ віри та християнства у Волинській області та Україні.

Петропавлівський чоловічий монастир

Ще одним святим місцем, яке є надзвичайно популярним серед вірян та відвідувачів, є Петропавлівський чоловічий монастир, який знаходиться на березі найглибшого озера в Україні Світязь, що у Волинській області. 

У 2001 році ікона Божої Матері, яка знаходиться в монастирі, замироточила. Із цього дня Петропавлівський чоловічий монастир став відомим не лише на всю Україну, але й на цілий світ. Це могутній осередок віри та християнства, де панує неймовірна атмосфера, спокій та благодать.

Крім цього, Петропавлівський чоловічий монастир є видатною пам’яткою архітектури, який побудований в характерному стилі храмів у Волинській області. Чоловічий монастир було відкрито у 2002 році.

Окрім будівлі монастиря, на його території побудували храм на честь ікони «Спорительниця хлібів». У церкві регулярно відбуваються богослужіння, тому кожен вірянин має унікальну можливість помолитися в храмі та стати учасником цікавої екскурсії, які також часто організовують для відвідувачів.

Перші згадки про монастир у Світязі датуються ще 1846 роком. Спочатку монастир був церквою Петра і Павла, вже згодом відповідно до указу Священного Синоду будівля стала чоловічим монастирем.

Храм має надзвичайно унікальне місце розташування, оскільки на березі річки Світязь немає інших видатних церков. 

Це чудове місце, яке повинен відвідати кожен вірян.

Низкиницький Успенський чоловічий монастир

У селі Низкиничі у Волинській області знаходиться ще один видатний чоловічий монастир.

Його заснували ще у 1643 році, а сьогодні від присвячений Пресвятій Богородиці. Це унікальне святк місце, оскільки під головним храмом поховано його засновника – відомого мецената, державного діяча, київського воєводу Адама Кисіля.

Крім цього, на території монастиря розташований п’ятиглавий Успенський храм, який має Список чудотворної Києво-Печерської ікони Успіння Божої Матері, Ковчег із частинками святих мощей, ікону з часткою мощей святителя Миколая Чудотворця, ікону з часткою мощей святого праведного Іоана Руського Сповідника та копію Холмської ікони Божої Матері.

У церкві Успіння Пресвятої Богородиці щоденно відбуваються богослужіння, тому кожен відвідувач має унікальну можливість поринути у неймовірну атмосферу, помолитись та опанувати душевний спокій.

Монастир Різдва Богородиці 

Волинь надзвичайно багата на монастирі. Ще одним святим місцем регіону є монастир Різдва Богородиці, який розташований у селі Новий Загорів.

Це не лише святе місце, але й справжня пам’ятка барокової архітектури шістнадцятого століття. Йому більше чотирьохсот п’ятдесяти років. Поруч біля монастиря розташована табличка з точними даними про загиблих у битві воїнів Української Повстанської Армії, які боролися з німецькими окупантами у 1943 році.

Монастир Різдва Богородиці не зберігся в ідеальному стані до наших днів, проте його продовжують відвідувати велика кількість вірян та поціновувачі унікальних пам’яток архітектури України.

Домініканський монастир 

У місті Луцьку, обласному центрі Волинської області знаходиться ще один видатний монастир, який розташований на вулиці Драгоманова в історико-культурному заповіднику «Старий Луцьк».

Домініканський монастир було засновано ще в чотирнадцятому столітті і довгий період часу це був єдиний великий християнський осередок у місті. 

Домініканський собор сприяв і значному розвитку Луцька: безліч шкіл, бібліотек та навіть університет було створено в місті завдяки ініціативі храму. Проте доля монастиря була непростою: йому вдалося пережити більше семи пожеж, радянську владу та жорстокі релігійні переслідування.

Сьогодні приміщення Домініканського монастиря використовується місцевою духовною семінарією православної церкви з церквою Кирила і Мефодія.

Це також видатна пам’ятка архітектури, де збереглися карнизи, склепіння, портали з обрамленням на фасаді, десятки деталей ліпнини зі спіральними капітелями, хоча чимало чого було змінено в період дев’ятнадцятого століття.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.