Четвер, 25 Квітня, 2024

Історія Луцького залізничного вокзалу

Луцький залізничний вокзал вважають одним із найкрасивіших в Україні. Це не дивно, адже Луцький вокзал є справжньою окрасою міста. Проте окрім своєї краси, найбільший вокзал на Волині має особливу історію, що приваблює безліч туристів та відвідувачів міста. Далі на lutsk-future.

Як з’явився вокзал у Луцьку?

Ідея побудувати в Луцьку залізницю належить російському імператору Олександрові ІІІ. Ще наприкінці дев’ятнадцятого століття він перебував на Волині в військових цілях. Коли у нього виникло бажання відвідати Луцьк, він запитав, чи є в місті залізниця. Проте залізниця була неподалік, у Ківерцях, але підлеглі імператора помилилися з його точним місцем розташування. 

Саме тому виникла потреба терміново побудувати залізницю в Луцьку. Відтак менше ніж за місяць Луцьк з’єднали з залізницею і відразу було відправлено перший ешелон. 

Окупація, торгівля: що спонукало розвинути сполучення від Луцька?

Згодом було збудовано вокзал. Проте станція довгий час була тупиковою, тому після приїзду поїздів з Ківерців, вони повинні були повертатися тією ж колією назад. Аби з’єднати залізничне сполучення з більш віддаленими областями, було вирішено провести залізницю з Луцька до Стоянева – села, яке зараз розташоване на межах двох областей: Львівської та Волинської.

Проте через окупацію регіонів Польщею, будівництво залізниці припинили. Задля розвитку торгівлі між Волинню та Галичиною міністр транспорту Польщі дозволив продовжити прокладання залізниці і для цього місцеві жителі швидко зібрали необхідні кошти.

Відтак у 1928 році було прокладено шлях від Луцька до Стоянева.

Історія трьох куполів

Цікавою є історія про те, чому Луцький вокзал збудували з одним куполом, а не з трьома. За проєктом архітектора Андроша Бідзіля вокзал у Луцьку повинен мати три куполи. Проте чому їх немає після реалізації проєкту? 

Коли Волинська область презентувала проєкт будівництва вокзалу начальнику Львівської залізниці, виникло непорозуміння. «Львів – не Луцьк!» – із такими словами відмовили будувати на Луцькому вокзалі три куполи. А все тому що на Львівському вокзалі також височіли три великих куполи.

Саме тому архітекторам доводилось змінювати проєкт та розробити його так, аби не виникли конфлікти з сусідньою областю.

Сучасне приміщення вокзалу в Луцьку відкрили у жовтні 2012 році, і як бачимо зараз: він із одним куполом.

Зараз Луцький вокзал є справжньою окрасою міста. Особливо в вечірній час навкруги нього панує романтична атмосфера. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.